З’явилося відео випробувань секретної британської лазерної зброї Dragonfire
Міністерство оборони Великої Британії вирішило показати кадри, зроблені під час випробувань засекреченої лазерної зброї Dragonfire, які відбулися в січні цього року в Шотландії. Відео дає змогу зробити певні висновки про конструкцію прототипу та демонструє можливості системи захоплення цілі в дії. Лазерна зброя другого покоління на основі технології Dragonfire зможе застосовуватися на суші та на морі для ураження швидкохідних безпілотників як в повітрі, так і на воді.
Проєкт Dragonfire перебуває в розробці британських військових інженерів з 2017 року, але донедавна подробиці були суворо засекречені. Відомо, що це твердотільний лазер потужністю близько 50 кВт. Безліч лазерних променів фокусуються в одному пучку завдяки засекреченій системі об’єднання променів. Знаряддя розміщується на турелі та має допоміжний лазер та електрооптичну камеру для захоплення цілі та корекції світлового пучка.
Крайні випробування платформи Dragonfire, як пише New Atlas, відбулися в січні на Гебридських островах. Тоді ж стало відомо, що точність зброї дає змогу вразити монету в 1 фунт стерлінгів на відстані кілометра, а вартість одного пострілу становить близько $13. Відео виклала днями Лабораторія оборонної науки та техніки (DSTL) з коментарем: “Ця технологія — результат спільної роботи з промисловими партнерами світового класу“. До них належать такі представники ВПК, як Leonardo, QineiQ, MBDA Group.
Крім реальних кадрів з випробувань, у ролику багато анімації, що демонструє ефективність Dragonfire у морських битвах. Встановлене на військовому кораблі лазерне знаряддя виводить з ладу намальований катер, сліпить один БПЛА та збиває інший. Крім того, британське Міноборони показало фотографію спаленої лазером мінометної міни.
Попри успіх випробувань Dragonfire, саме ця модель не надійде на озброєння британської армії та королівського флоту. Це дослідний зразок, на основі якого буде розроблено друге покоління лазерної зброї. Британці зацікавленні в прискорені виробництва та постачання такої зброї у війська.
Практичною перевагою лазерної зброї є не лише здатність вражати ціль розміром з однофунтову монету на відстані кілометра (0,6 милі), але й те, що такий “постріл” летить зі швидкістю світла, бо лазер, це є світло. Лазер також замінить дороговартісні ракети, які, приміром, для Patriot можуть коштувати сотні тисяч доларів за одну ракету. А лазер, якщо не враховувати обладнання, коштує близько 10 фунтів стерлінгів (13 доларів США) за постріл, а “боєзапас” є необмеженим, якщо є надійне джерело живлення.