В Каліфорнії створили революційний пристрій, якийо передає електроенергію крізь віконне скло
Power Mole передає по бездротовій мережі 10 Вт електроенергії через шибку, дозволяючи внутрішнім розеткам живити зовнішні пристрої. Він заснований на технології індуктивного зв’язку, що використовується в бездротових системах заряджання смартфонів.
Power Mole створено винахідником із Каліфорнії Пітером Бевелаква. Він створений для ситуацій, коли такі пристрої, як камери відеоспостереження або світильники, потребують джерела живлення, але поблизу немає зовнішніх розеток.
Установка складається з двох компонентів у формі шайби: передавача, прикріпленого до внутрішньої поверхні шибки, і приймача, прикріпленого до зовнішньої сторони скла. Передавач підключається до домашньої розетки в приміщенні, а приймач підключається через кабель USB до зовнішнього пристрою.
Як це працює?
Коли змінний струм проходить через індукційну котушку передавача, генерується змінне магнітне поле. Це поле проходить через скло завтовшки до 30 мм, створюючи змінний електричний струм в індукційній котушці приймача. Вбудований випрямляч перетворює змінний струм на постійний струм, який живить підключений гаджет.
У нинішньому вигляді Power Mole можна використовувати лише з пристроями, які використовують вхід USB або 5 В. Розробник повідомляє, що для живлення такого пристрою, як камера, що споживає близько 5 Вт, ефективність Power Mole коливається приблизно від 50% (за максимальної відстані 30 мм) до 75% (за відстані менше 6 мм).
Тим не менш, якщо передавач підключений до мережі, але не може підключитися до приймача, він автоматично вимикається з метою економії електроенергії. Система також не обмежується використанням скла, оскільки вона може передавати сигнал через дерево або будь-який інший неметалічний матеріал. Якщо між передавачем та приймачем виявляється метал, передавач вимикається.