Захист від російських авіаударів, НАТО може закрити небо над частиною України

Деякі країни НАТО готові розширити підтримку Києва та діяти безпосередньо на території України – обговорюється можливість закрити небо системами ППО на заході України
Про це пише BILD з посиланням на джерела, передає “Еспресо.Захід”.

За даними видання, за розширення допомоги виступають Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва, Франція. При цьому проти – США і Німеччина.

Остаточних рішень щодо закриття неба над західними областями України наразі немає, але йдуть переговори відразу щодо кількох аспектів. Зокрема:

Навчання

Обговорюється навчання солдатів ЗСУ інструкторами НАТО на території України.

“Думки про те, чи варто сотням тисяч українців літати Європою заради навчання або краще послати кілька інструкторів до заходу України, не слід скидати з рахунків. Розумніше та економічніше відправляти інструкторів до України”, – сказав BILD ексочільник оперативного штабу Міноборони ФРН Ніко Ланґе.

Нещодавно про це також говорив очільник МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс.

Логістика

Згідно з інформацією BILD, низка країн НАТО, серед яких Велика Британія, Канада та Естонія, готові в майбутньому доставляти зброю та боєприпаси не лише до кордонів України, а й далі до лінії фронту. Нині у кількох західних країнах розробляється концепція “передової логістики”.

Протиповітряна оборона

Крім того, обговорюється захист повітряного простору західних областей України зенітними комплексами НАТО. Ініціатором “розширеної ППО” виступає Польща, але остаточного рішення поки що немає.

Закриття неба над Україною: що відомо

Раніше речник командування Повітряних сил Ілля Євлаш заявив, що Польща має системи Patriot, тож технічно могла б закрити небо над західними регіонами України.

Також депутат бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Родеріх Кізеветтер заявив, що країни-партнери мають забезпечити ППО над західними регіонами України.

Джерело zahid.espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше