Швеція дозволила Україні використовувати передане озброєння для ударів по російських цілях

Швеція дозволяє Силам оборони України використовувати надане озброєння для ударів по території росії.

Про це в інтерв’ю виданню Hallandsposten заявив шведський міністр оборони Поль Йонсон.

«Україна є об’єктом неспровокованої і незаконної агресивної війни з боку росії. Згідно з міжнародним правом, Україна має право захищати себе за допомогою військових дій, спрямованих проти території супротивника, якщо ці дії відповідають законам і звичаям війни. Швеція підтримує міжнародне право і право України на самозахист», – сказав він.

«Мілітарний» 25 травня повідомляв, що генеральний секретар НАТО закликав скасувати заборону на використання західної зброї для ураження об’єктів у росії.

Бойова машина піхоти CV 90 українських військових на Бахмутському напрямку. Червень 2023. Україна. Фото: Associated Press

Генеральний секретар зазначив, що це важливо саме зараз, коли значна частина бойових дій відбувається в Харкові, недалеко від кордону.

«Відмова Україні в можливості використовувати цю зброю проти законних військових цілей на російській території дуже ускладнює її самозахист», – додав Столтенберг.

Реактивна установка М270 застосовує снаряд GMLRS. Фото: i.ytimg.com

Також нещодавно група конгресменів США закликала дозволити Україні використовувати американське озброєння для ударів по території росії.

У зверненні зазначено, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації президента США Джо Байдена.

«Важливо, щоб адміністрація Байдена надала українському військовому керівництву можливість проводити повний спектр операцій, необхідних для відповіді на неспровокований напад росії на їхню суверенну землю», – йдеться у листі.

Раніше з таким проханням виступив французький парламентарій, який закликав зняти обмеження на удари по території росії зброєю, яку передає Франція.

Ракета SCALP EG під крилом українського бомбардувальника Су-24М. Серпень 2023. Кадр з відео Ігоря Смілянського

Політик написав листа до французького керівництва, в якому закликав відмовитися від «стриманості та ухвалити рішення» за прикладом Великої Британії, яка дозволила українським військам бити її зброєю по росії.

Водночас він наголосив, що ані Франція, ані інші західні партнери України не бажають вступати у війну з рф.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше