Dextrous Robotics показала робота, який розвантажує фуру зі швидкістю 900 коробок на годину
Хоча роботи вже допомагають людям на складах, сортуючи дрібні предмети, піднімати коробки та інші важкі предмети вони вміють поки що погано – але ж саме це від них і вимагали насамперед. Низка компаній працює над цією проблемою, розраховуючи першими вийти на ринок з величезним потенціалом. Одне з найцікавіших рішень пропонує компанія Dextrous Robotics – її робот рухає важкі ящики за допомогою двох величезних маніпуляторів, схожих на палички для їжі.
“Метод паличок виявився дуже надійним, – сказав глава Dextrous Еван Драмрайт. – Можна перетягувати важкий вантаж і дрібні предмети з однаковою точністю. Незалежні палички допускають утримання різних об’єктів за допомогою простої механічної конструкції. Це реальне спрощення проблеми захоплення”.
На відео робот імітує розвантаження фури, переміщаючи близько 150 коробок на годину, але це не межа – система здатна працювати швидше. У незахаращеному приміщенні робот Dextrous здатний працювати зі швидкістю 900 коробок на годину. Це приблизно вдвічі швидше, ніж людина, без урахування ваги коробки. Якщо її вага перевищує 20 кг, потрібно вже два вантажники, і ефективність людської праці падає.
На папері вантажопідйомність робота становить 40 кг при прискоренні до 3 g і до 65 кг при меншому прискоренні. Це дорівнює 2000 коробок на годину. Поки це тільки в теорії, але компанія працює в цьому напрямку, пише Spectrum.
Якби завдання полягало тільки в тому, щоб піднімати важкі коробки, роботи давно з ним впоралися б. Однак перш ніж пересунути коробку, її треба взяти, і ось тут починаються складнощі. Команди інженерів пропонують різні рішення, але фахівцям з Dextrous сподобалися гігантські палички для їжі.
Маніпулювати жорсткими об’єктами за допомогою жорстких маніпуляторів дуже непросто, і у компанії пішло кілька років на пошук відповідної технології. Поки вона працює не на максимумі своїх можливостей, але вже дуже непогано, вважають керівники Dextrous. Дослідний зразок продемонстрував уміння піднімати об’єкти різного розміру за розумний період часу. Вся робота виконується автоматично, без жодного дистанційного керування.
“Ми вирішили всі найскладніші технічні проблеми, – заявив Драмрайт. – Тепер черга бізнесу”.
Інженери з німецького Інституту Фраунгофера розробили еvoВОТа, що самобалансується, який перевершує за своїми здібностями людиноподібних роботів. Він пересувається зі швидкістю до 60 км/год, піднімає до 65 кг, працює без підзарядки вісім годин, а ще він легкий і маневрений.