Аеропорт Бориспіль навесні відновить роботу терміналу F

Аеропорт Бориспіль зі стартом літньої навігації польотів 27 березня планує відновити роботу терміналу F, повідомили у прес-службі підприємства.

Цей аеровокзальний комплекс закрили 2 роки тому після введення обмежень на подорожі по всьому світу та значного падіння пасажиропотоку. Для економії коштів усі рейси зосередили у терміналі D, який на той момент був напівпорожнім.

Фінплан аеропорту Бориспіль на 2022 рік передбачає обслуговування 13,1 млн. пасажирів. Це значить, що в пікові години пропускна спроможність терміналу D не справлятиметься з фактичною кількістю пасажирів, які вилітають або прилітають.

Роботу терміналу F вирішили відновити саме для розвантаження основного термінала D, зазначили у прес-службі.

За словами представника аеропорту, в аеровокзальному комплексі F обслуговуватимуть пасажирів лоукостерів та авіакомпаній, які спеціалізуються на прямих перельотах. Наразі аеропорт веде переговори з такими авіаперевізниками про зміну терміналу, проте поки що не готовий оприлюднити їхній список. На підприємстві пообіцяли, що такий переїзд буде добровільним.

Ставки зборів в обох терміналах F і D, як і минулого разу, будуть однаковими. Такий підхід пояснили тим, що збори регулюються законодавством, а воно не передбачає окремих ставок для різних терміналів.

Цю ситуацію може врегулювати Мінінфраструктури, у зоні відповідальності якої знаходиться питання затвердження пасажирського збору для аеропортів.

У 2017 році міністерство знизило базовий пасажирський збір для міжнародних рейсів у Борисполі з $17 до $13 і дозволило аеропорту застосовувати знижки до 80% при виставленні рахунків авіакомпаніям на оплату зборів на регулярні рейси як за новими, так і існуючими напрямками. Влада пішла на такий крок, щоб до України зайшов Ryanair..

Термінал F раніше

Під час попередньої роботи терміналу F до березня 2020 року він став базою для лоукостерів Ryanair та SkyUp. Будівля не має телетрапів, проте дозволяє проводити посадку пасажирів пішки. Це зменшує час стоянки літака й авіакомпанії додатково економлять на доставці пасажирів до літака за допомогою автобусів.

Термінал F вперше ввели в експлуатацію у 2010 році. Це 2-поверхова будівля площею 20 тис. квадратних метрів, призначена для обслуговування тільки міжнародних рейсів як на приліт, так і на виліт.

Будівля має достатню кількість площ для відкриття кафе, ресторанів, магазинів, бізнес-залів. Однак аеропорту необхідно буде провести велику підготовчу роботу, щоб вся інфраструктура запрацювала на момент запуску терміналу.

Під час попереднього етапу роботи терміналу F пасажири скаржилися на практично повну відсутність магазинів та точок громадського харчування. Затримки з відкриттям комерційних зон пов’язані з тим, що ці процедури відбуваються за участю Фонду держмайна пояснили в аеропорту.

Джерело avianews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше