Аеропорт Кишинева змінив код з радянського KIV на RMO

Молдова змінила міжнародну абревіатуру аеропорту Кишинева, що складається з трьох літер, як   є новою спробою дистанціюватися від радянської спадщини та залежності від російської мови.

Міністр інфраструктури Молдови та територіального розвитку Андрій Спіну заявив, що з 18 січня аеропорт Кишинева буде використовувати абревіатуру RMO, що означає Республіка Молдова, а не позначення радянських часів KIV.

Як повідомляє Reuters, стара абревіатура використовувалася як наближення російськомовної назви столиці Молдови Kishinyov (Кишинев), замінена в пострадянську епоху на румуномовну назву Chișinău.

“Зміна абревіатури є досить тривалою процедурою, і вона триває вже майже рік”, – сказав Спіну в інтерв’ю Pro-Tv Кишинів. “Основна мета — прибрати російську назву KIV і позбутися спадщини того, що означало ім’я Кишинів”.

Попри поширену на пострадянському просторі помилкову думку про те, що в Молдові є молдавська мова, насправді румунська є єдиною державною мовою в країні, що лежить між Україною та членом Європейського Союзу Румунією, але російська мова все ще широко використовується.

За словами Спіну, спроби знайти інші абревіатури, що відображають пострадянську назву столиці, наштовхнулися на труднощі, оскільки всі запропоновані варіанти вже використовуються.

“Я думаю, що ми швидко звикнемо до нової абревіатури, що позначає назву нашої країни”, – сказав він в інтерв’ю Pro-TV.

Нагадаємо, проєвропейський президент Молдови Майя Санду засудила вторгнення росії в Україну і назвала москву головною загрозою для безпеки своєї країни. Цього місяця Європейський Союз погодився розпочати переговори про розширення членства як для України, так і для Молдови.

І очікувано, москва звинуватила Санду та інших офіційних осіб у русофобії.

На популярних сервісах відстежування авіаперельотів вже використовується новий код аеропорту. Доречі, варто зазначити, що сервіс Flightradar24 для зручності зображає як стару, так і нову абревіатуру:

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше