Акція з подарунками – це фейк: «Нова пошта» розкрила мету шахраїв, які атакували українців
У месенджери українців з 21 жовтня почали надходити повідомлення про нібито проведення акції “Новою поштою”. Спочатку в компанії припускали, що таким чином шахраї заражають смартфони та планшети українців вірусом. Однак пізніше, 22 жовтня, фахівці “Нової пошти” з’ясували, що це фішингова атака, а її мета – крадіжка грошей з карток.
В “Новій пошті” офіційно повідомили, що ніяких розіграшів компанія не проводить. У компанії просять українців взагалі не переходити за посиланням.
Суть обману така: людям надсилають посилання на сайт, де потрібно заповнити коротку анкету і вибрати один з “подарунків-сюрпризів”. Далі жертві повідомляють суму “виграшу”, але для його отримання вимагають поширити посилання на акцію і завантажити застосунок.
В результаті обману можна втратити 1900 грн. Причому ціллю шахраїв стали власники гаджетів з операційною системою Android – застосунок поширюється через Google Play.
“Був виявлений шахрайський веб-сайт. Користувач повинен поширити посилання на цей сайт і завантажити мобільний застосунок з Google Play. Ця програма є платним. Коли користувач його встановлює, оформляється підписка і тестовий період, після закінчення якого з рахунку списується сума близько 1900 грн” , – пояснили в компанії.
До речі, від кожного “переможця” аферисти вимагають відправити посилання або 20 контактам в особисті чати, або в 5 групових чатів. “Під картинкою розіграшу прописаний шахраями адреса сайту” Нової пошти “, але це не справжня адреса, а назва сторінки фейкового сайту. І якщо ви перейдете за посиланням, то побачите справжню адресу сайту”, – зазначили в “Новій пошті”.
У компанії підрахували: в цілому шахраї використовують понад 100 доменних імен. Важливо, що зловмисники під час атаки прикидаються не тільки “Новою поштою”, а й іншими брендами. Тому користувачам потрібно бути обережними з усіма подібними акціями.
“Нова пошта” зараз вживає заходів з блокування шахрайських веб-ресурсів. Ми настійно рекомендуємо в якому разі не переходити за посиланнями, які пропонують взяти участь в розіграші грошей, не встановлювати сумнівні програми, але не прив’язувати до них свої банківські карти”, – попередили в компанії.
Як захиститися?
У “Новій пошті” нагадали про декілька правил безпеки. Вони допоможуть не тільки в цій ситуації, але й в інших небезпечних випадках.
- Краще взагалі не відкривати повідомлення від невідомих контактів у месенджерах. Такі повідомлення найбезпечніше видаляти, а їхніх авторів – блокувати.
- Ні в якому разі не можна переходити за посиланнями або завантажувати файли, які надіслали незнайомці. І посилання, і файли можуть містити віруси, трояни або інші шкідливі програми.
- Якщо все ж посилання було відкрито, потрібно оновити паролі від усіх облікових записів. Це стосується електронної пошти, реєстрації на сайтах, у мобільних додатках і т.д. Інакше доступ до даних можуть отримати злочинці.
Експерти з безпеки також рекомендують завжди перевіряти інформацію про будь-які акції і пропозиції на офіційних ресурсах. Це може бути, наприклад, сайт компанії або банку, їхня гаряча лінія і так далі.