Американські «бородавочники» можуть прийти на зміну українським Су-25

Українські чиновники виявляють інтерес до придбання штурмовиків A-10 Thunderbolt II для національних ВПС. Новий головком ЗСУ генерал Олександр Сирський компліментарно відгукнувся про ці машини, відзначивши їхню ефективність і виняткову надійність у більшості бойових ситуацій.

Штурмовик A-10 Thunderbolt II, прозваний “бородавочником” або “кабаном” (від англ. Warthog і Hog відповідно), розроблений компанією Fairchild Republic у сімдесятих роках XX століття спеціально для ближньої повітряної підтримки наземних сил. Його основне завдання – атакувати бронетехніку і танки, забезпечуючи захист наземним військам. Крім того, A-10 також може направляти інші авіаційні засоби в атаки на наземні цілі.

Одномісний двотурбінний штурмовик має високу захищеність і потужне озброєння, що робить його ефективним засобом у бойових умовах.

Однак існують політичні перешкоди, які можуть завадити Україні отримати партію “бородавочників”. Йдеться про розпочате восени-2023 блокування будь-якої подальшої допомоги Україні з боку проросійських членів Конгресу США.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше