Американський оборонпром не встигає виробляти ракети для ЗРК Patriot

Цього тижня японський уряд погодився змінити законодавство про експорт зброї. Це дозволить Японії поставити США зенітні ракети. Конкретний тип ракет у законопроєкті не вказано. Водночас відомо, що Пентагон хоче отримати від Японії боєприпаси для ЗРК Patriot.

Ракети для останньої модифікації комплексу PAC-3 Японія виробляє самостійно. Компанія RTX надала ліцензію на виробництво боєприпасів. Налагодження поставок ракет з Японії дасть змогу США гнучкіше підходити до передачі озброєнь Україні.

Точна кількість законтрактованих ракет не називається. За даними WP, вартість однієї ракети PAC-3 CRE становить 4 млн USD. На тлі розміщеного Вашингтоном замовлення виникає резонне запитання: невже в США виробляється так мало зенітних ракет, що їх доводиться закуповувати у союзників.

Минулої весни Пентагон уклав з RTX контракт на постачання ракет. Його сума склала 2,5 млрд USD. Відповідно до домовленостей до кінця 2029 року виробник зобов’язаний поставити американській армії 625 ракет для ЗРК Patriot. Таким чином, щороку вона отримуватиме по 89 ракет.

Влітку аналітики IISS оприлюднили доповідь про те, що американський оборонпром здатний виробляти щорічно по 450 зенітних ракет. Армія США бронює з цього обсягу 250 ракет. У RTX стверджують, що обсяги випуску боєприпасів для ЗРК Patriot можуть бути збільшені максимум на 15-20%. Таким чином, США дійсно не в змозі задовольнити потреби України в ракетах в умовах збільшення кількості систем Patriot, що перебувають на озброєнні ЗСУ.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше