Американський пілот збив сім хуситських дронів-камікадзе, нагадує збиття Shahed-136 на МіГ-29

Для охорони судноплавства в Червоному морі було задіяно літаки не тільки з авіаносців ВМС США, але й і з універсальних десантних кораблів також, при цьому мова саме про літаки вертикального злету та посадки AV-8B Harrier II.

При цьому пілот одного із AV-8B Harrier II зі складу 231-ої ескадрильї авіації Корпусу морської піхоти США, розміщеної на універсальному десантному кораблі USS Bataan, капітан Ерл Ерхарт заявив про збиття загалом семи дронів-камікадзе єменських хуситів за весь час перебування американського флоту в регіоні. Якщо ці заявки про збиття підтвердяться, то Ерхарт стане найбільш результативним американським пілотом за показником збитих повітряних цілей з часів війни у В’єтнамі, пише BBC.

Як розповів капітан авіації КМП США Ерл Ерхарт, їм по суті “на ходу” довелось перелаштовуватись для застосування своїх “Харрієрів” саме як засобів протиповітряної оборони. Хоча такі літаки мають для таких завдань відповідний набір озброєння та оснащення – ракети “повітря-повітря” типів AIM-120 та AIM-9, бортова 25-мм автоматична гармата GAU-12 Equalizer, бортова РЛС AN/APG-65.

При наведенні AV-8B Harrier II на повітряні цілі як командний пункт використовується один із есмінців ВМС США типу Arleigh Burke, видача цілевказівки відбувається за допомогою системи управління вогнем Aegis.

Що стосується самого процесу збиття дронів-камікадзе єменських хуситів над Червоним морем, то тут пілот американського “Харрієра” розповів про такі деталі. Як випливає зі слів Ерхарта, збиття БПЛА відбувається переважно на близькій дистанції, з авіаційної гармати. При цьому в кожному випадку є ризик, що літак може зачепити уламками ураженого дрона при підрив.

Використання ракет “повітря-повітря” малої дальності типу AIM-9 сильно ускладнене, бо дрони-камікадзе мають слабку теплову сигнатуру, що ускладнює інфрачервоним ГСН захоплення в цілі.

Опис цієї проблематики нагадує розповіді про те, наскільки нашим пілотам на МіГ-29 складно збивати Shahed-136

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше