Американський винищувач 5 покоління F-35A сертифікували для несення термоядерних бомб

Літак 5-го покоління F-35A адаптовано для роботи з термоядерними бомбами B61-12. Сертифікаційні формальності, що завершилися нещодавно, знаменують собою нову стадію в історії винищувача, який офіційно визнано як платформу для ядерної зброї.

Процес сертифікування було розпочато в жовтні 2023 року і завершено раніше твстановленого терміну. Це стало важливою подією для США і НАТО, оскільки саме F-35A випала честь стати першим літаком 5-го покоління, адаптованим для роботи з ядерною зброєю.

F-35A може нести ядерну бомбу у версії B61-12, яка вважається точнішою та надійнішою порівняно з представниками попереднього покоління.

Зазначимо, що політика США забороняє розкривати подробиці про літаки з подвійним озброєнням. Відомо, що близько 100 старих варіантів бомб B61 будуть розміщені у союзників по НАТО, однак працювати з цим видом озброєння F-35A не можуть.

Використання F-35A як платформи для ядерної зброї зміцнює потенціал стримування НАТО і підвищує безпеку країн-союзників.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше