Аномальна спека в Австралії призвела до закриття шкіл та ризику пожеж

Австралія переживає серйозну погодну кризу, оскільки тропічний циклон “Джаспер” (на скріні у верхньому правому кутку) посилився до урагану 4 категорії, залишаючи країну під загрозою аномально високих температур та пожежної небезпеки. Згідно з повідомленням CNN, циклон, який рухається у напрямку південно-східного узбережжя Австралії, може посилитися до 5 категорії.

У п’ятницю, 8 грудня, циклон перебував за 1195 кілометрів на північний схід від Квінсленда, з максимальною швидкістю вітру 220 км/год. Його потенційний шлях може пролягати через місто Кернс, де мешкає близько 250 тисяч людей.

У зв’язку зі спекою, яка за прогнозами триватиме до вихідних, у п’ятницю були закриті деякі школи в Сіднеї, столиці штату Новий Південний Уельс, де проживає понад 8 мільйонів людей. Температура в Сіднеї може досягти 40 градусів за Цельсієм у суботу, 9 грудня.

В регіоні також діє повна заборона на розведення вогню через зростаючий ризик лісових пожеж. У деяких районах Південної Австралії був оголошений “катастрофічний” рівень пожежної небезпеки. Надзвичайний рівень пожежної небезпеки також був оголошений у деяких районах Нового Південного Уельсу та Вікторії.

Очікується, що спека послабне до кінця вихідних і на початку наступного тижня, однак ситуація залишається напруженою.

Австралія, яка розташована в Південній півкулі, має пори року, що протилежні до тих, що спостерігаються в Північній півкулі, де знаходиться Україна. Тоді як Україна переживає зимові місяці з низькими температурами та снігопадами, Австралія в цей час вступає в літній сезон. Літо в Австралії припадає на грудень, січень і лютий, що призводить до значного підвищення температур по всій країні. Ця пора року в Австралії часто характеризується високими температурами та сухою погодою, що створює сприятливі умови для посилення тропічних циклонів та підвищує ризик лісових пожеж. Аномальна спека, яка нині спостерігається в Австралії, є характерною для цього “літнього” періоду і може бути посилена змінами клімату та глобальним потеплінням.

Також, нагадаємо, що Австралія кожного року потерпає від лісових пожеж через зміну клімату. Деколи ці пожежі охоплюють все більші території.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше