Apple погодилася виплатити 490 мільйонів доларів на врегулювання позову про приховування падіння попиту на iPhone в Китаї

Компанія Apple уклала мирову угоду на суму 490 мільйонів доларів, щоб вирішити колективний позов, в якому стверджувалося, що генеральний директор Тім Кук неправдиво інформував інвесторів про зниження попиту на iPhone в Китаї, повідомляє Reuters. Угода була подана до Окружного суду США в Окленді, Каліфорнія, і чекає на затвердження суддею Івонн Гонсалес Роджерс.

Цей позов виник після неочікуваного оголошення Apple 2 січня 2019 року про скорочення квартального прогнозу прибутку на 9 мільярдів доларів, що компанія пов’язала з торговельною напруженістю між США та Китаєм. На додачу, згадки Кука в листопаді 2018 року про стабільність ринку в Китаї були піддані сумніву, коли стало відомо про прохання Apple до постачальників скоротити виробництво.

Зниження прогнозу прибутку стало безпрецедентним для компанії з моменту випуску iPhone у 2007 році, що призвело до падіння акцій Apple наступного дня на 10% і втрати 74 мільярдів доларів ринкової вартості.

Apple, зі своєю штаб-квартирою у Купертіно, штат Каліфорнія, заперечує свою відповідальність, але вирішила укласти мирову угоду, щоб уникнути додаткових витрат та уваги до судового процесу. Шон Вільямс, партнер юридичної фірми Robbins Geller Rudman & Dowd, що представляє інтереси акціонерів, оцінив це врегулювання як “видатний результат”.

Угода стосується інвесторів, які купили акції Apple у період між коментарями Кука та зниженням прогнозу прибутку. Важливо відзначити, що з січня 2019 року ціна акцій Apple зросла більш ніж у чотири рази, а ринкова вартість компанії зараз перевищує 2,6 трильйона доларів.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше