Apple зіткнеться з антимонопольним штрафом у 500 мільйонів євро від ЄС після скарги Spotify

Європейський Союз планує накласти на Apple перший антимонопольний штраф у розмірі близько 500 мільйонів євро та заборонити певні правила App Store, які, на думку блоку, обмежують конкуренцію. Штраф буде оголошено наступного місяця, і Apple могла бути оштрафована на суму до 10% від її річного обсягу світових продажів, пише Bloomberg.

Розслідування було розпочато після скарги від шведської компанії Spotify Technology SA у 2019 році. Spotify стверджувала, що через обмеження, встановлені Apple в App Store, їм довелося підвищити ціну на щомісячну підписку, щоб покрити додаткові витрати.

У лютому 2023 року Європейська комісія в офіційному обвинувальному висновку заявила, що такі правила Apple є непотрібними та призводять до збільшення цін для клієнтів.

З 2022 року Apple почала дозволяти Spotify та іншим музичним сервісам перенаправляти користувачів на вебсайти для оформлення підписок, що уникнуло зниження доходів для Apple на 30% і надало більше варіантів для споживачів. Однак Spotify заявив, що обмеження все ще існують, а зміни були недостатніми і “для галочки”.

У відповідь ЄС прийняв нові правила, спрямовані на запобігання порушенням конкуренції технологічними гігантами. Закон про цифрові ринки, який набирає чинності в березні 2024 року, заборонить найбільшим техкомпаніям надавати перевагу своїм послугам над послугами конкурентів.

 

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше