Аргентина незабаром може купити F-16 в Данії

Аргентина має намір оновити свій військово-повітряний флот, наближаючись до історичної угоди про придбання винищувачів F-16 від Данії, що може бути оголошено вже наприкінці квітня. Цей крок стане значним підвищенням обороноздатності країни та зміцнить її повітряні сили, пише видання La Nacion.

Аргентина планує купити 24 літаки F-16A/B MLU за 338 мільйонів доларів, додатково витративши 312 мільйонів на озброєння, включно з ракетами AIM-9 Sidewinders та AIM-120 AMRAAM. Угода передбачає також великі інвестиції у військову інфраструктуру та модернізацію об’єктів 6-ї авіаційної бригади.

Ці 24 літаки F-16 є залишком після передачі орієнтовно 19 літаків Україні, про що повідомило TV2.

Президент Аргентини Хав’єр Мілей активно обговорює цей процес у соціальних мережах, наголошуючи на відмові від покупки китайських винищувачів JF-17 та підкреслюючи стратегічне значення нинішньої угоди для країни. Придбання американських винищувачів з Данії є частиною ширших зусиль Аргентини зі зміцнення двосторонніх відносин зі Сполученими Штатами, в контексті яких країну нещодавно відвідав директор ЦРУ Вільям Бернс, а на квітень заплановано зустріч з главою Південного командування генералом Лорою Річардсон.

Також, міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен у понеділок вирушить до Аргентини, щоб обговорити можливий продаж винищувачів F-16, які залишилися у Данії, щоб вони могли стати частиною аргентинських ВПС. Проте міністр підкреслює, що він їде до країни не для того, щоб підписати угоду.

Данія перебуває в процесі поступової відмови від своїх винищувачів F-16, які будуть замінені сучасними винищувачами F-35. У вересні 2023 року Данія отримала перші 4 з 27 винищувачів від американського виробника Lockheed Martin, але решта літаків все ще очікують на поставку.

Наступна партія F-35 була запланована на першу половину 2024 року, але проблеми з тестуванням і програмним забезпеченням відклали наступну партію літаків на останню половину 2024 року.

Данський Уряд посилює інвестиції в обороноздатність країни перед загрозами які йдуть від росії та її агресії в Україні. Це також є однією з причин саме продажу залишку літаків F-16.

Як зазначають саме данські ЗМІ, може виникнути питання, чому Данія не передає Україні решту літаків.

За словами міністра, 19 подарованих літаків F-16 є “великим і суттєвим внеском”, і Данія продемонструвала велику солідарність щодо інших внесків і пожертвувань.

– “Ми є однією з країн Європи, яка жертвує найбільше, і тому ми можемо з чистою совістю продати решту літаків F-16, які у нас, можливо, залишилися”, – сказав міністр.

Ще в серпні 2023 року Данія вирішила передати Україні 19 літаків F-16, а прем’єр-міністр Метте Фредеріксен (С) заявила, що це слід розглядати як “приклад непохитної підтримки Данії у боротьбі України”.

Планувалося, що літаки прибудуть в Україну кількома партіями, перші шість з яких прибудуть на початку 2024 року. Зокрема ми повідомляли Україна може отримати перші F-16 вже у липні, але кількість літаків обмежена

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше