Астрономи нарешті наблизились до розгадки походження найбільших чорних дір у Всесвіті

Сучасні астрономи наближаються до розгадки таємниці походження наймасивніших і найдавніших чорних дір у Всесвіті.

Завдяки даним, отриманим під час спостережень з використанням космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), вчені зібрали неспростовні докази того, що в молодому Всесвіті існували чорні діри надзвичайно значних розмірів.

Хоча чорні діри не можна побачити, астрономи досліджують квазари — надяскраві об’єкти, що живляться надмасивними чорними дірами. Коли матеріал падає на такі чорні діри, він стискається і виділяє величезну кількість енергії, роблячи квазари найпотужнішими двигунами у Всесвіті.

Найстаріший відомий квазар існував, коли Всесвіту було всього кілька сотень мільйонів років. Це піднімає питання про те, як могли утворитися такі надмасивні чорні діри на ранніх стадіях Всесвіту, з огляду на те, що відомий механізм утворення чорних дір, пов’язаний зі смертю масивних зірок, породжує чорні діри з масою, яка лише в кілька разів більша за масу Сонця.

Група астрономів з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Токійського університету припускає, що крихітні чорні діри могли зіграти ключову роль у цьому процесі. Згідно з їхнім дослідженням, ймовірно, процес утворення надмасивних чорних дір починався з крихітних чорних дір, що існували в ранні секунди після Великого вибуху.

В умовах високої інтенсивності фізичних процесів у той період космос створював незліченну кількість маленьких чорних дір, утворених із піни, що наповнювала простір-час. Хоча більшість із них давно зникли, частина змогла існувати до наших днів.

Ці маленькі чорні діри, випаровуючись і випромінюючи радіацію, могли забезпечити необхідну кількість тепла, щоб утримати гігантські газові хмари від фрагментації на зірки, даючи їм змогу повільно схлопуватися в надмасивні чорні діри.

Це дослідження не тільки надає можливе пояснення походження найдавніших чорних дір, а й демонструє, як прості фізичні процеси взаємодіють у несподіваних формах у ранньому Всесвіті.

Джерело nv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше