Аварія на мості в Балтиморі спричинила блокування чверті американських кораблів для екстреного перекидання військ

Через блокування гавані Балтимор рештками мосту застрягли швидкісні транспортні судна класу Algol, які призначені для екстреного перекидання військ США через Атлантику у випадку агресії рф проти НАТО

Катастрофа зі знищенням мосту через гавань американського міста Балтимор, коли контейнеровоз MV Dali 26 березня врізався в опору вдарило по можливостях військово-морських сил США.

Нагадаємо, що у під час виходу з Балтимору MV Dali втратив енергоживлення, що призвело до втрати контролю над керуванням судном, він врізався у міст, який зруйнувався та перегородив вихід з гавані. А строки відновлення можливості проходження кораблів наразі невідомі.

Річ у тому, що у гавані Балтимору штатно базується частина транспортного флоту військово-морських сил США. А на момент катастрофи, там знаходилось чотири спеціальні кораблі, які у випадку потреби мають перевозити війська та озброєння.

До того, два з них належать до найбільш сучасних та швидкісних суден класу Algol, які є у розпорядженні ВМС США. Зазначимо, що формально вони виведені з ВМС на “аутсорсинг” у міністерство морського транспорту, але зберігають саме військове значення, належать до флоту Ready Reserve Force, у категорії ROS-5 та мають перебувати у 5-денній готовності до виконання місії з перевезення військових вантажів у будь-який час.

Algol

Як пише The WarZone, у Балтиморі застрягли SS Antares та SS Denebola класу Algol, а також MV Cape Washington та MV Gary I. Gordon, всі у категорії ROS-5. Але саме блокування двох суден Algol, як зазначає американське видання, найбільш болюче. Бо це найшвидші великі транспортні судна, які є у ВМС США та окремо класифікуються, як Fast Sealift Ships.

Судна класу Algol можуть йти зі швидкістю 33 вузли, в той час, коли звичайні судна такого класу розвивають від 13 до 24 вузлів. Судна класу Algol мають повне водозаміщення у 55,3 тисячі тонн та можуть перевозити понад 700 одиниць військової техніки, включно з танками.

Таких кораблів у США не дуже багато – лише 8 одиниць, з яких шість базуються у базах на атлантичному узбережжі США. Але попри кількість саме ці кораблі є головним елементом у морській логістиці ВМС США. Саме вони відповідають за максимальне швидке перекидання додаткових сил з США до Європи у випадку агресії рф проти країн НАТО.

Наприклад, під час підготовки до “Бурі у пустелі” п’ять таких кораблів переправили 20% від всіх військових вантажів збройних сил США до Саудівської Аравії. Згодом вони використовувались для логістичних завдань у Сомалі та Балканах, другої війни проти Іраку та операції в Афганістані.

Водночас ці судна не є новими, вони були закуплені на початку 80-х років та побудовані на верфях у Нідерландах та Німеччині. Але наразі у Пентагона немає планів щодо їх заміни, навіть попри те, що у 2019 році стало відомо, що 3 з 8 Algol не можуть виконувати завдання за призначенням, а кількість готових до завдань у 2024 році залишається невідомим.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше