Австралія готується до нових викликів: країна будує найбільший флот з часів Другої світової

Австралія оголосила про план побудувати свій найбільший військово-морський флот з часів Другої світової, виділивши понад 35 мільярдів доларів на оборонний проект протягом наступних 10 років. Про це повідомляє CNN.

План зміцнення флоту передбачає, що австралійці будуть мати 20 есмінців і фрегатів, а також шість великих надводних кораблів з опціональним екіпажем, які зможуть працювати як з моряками, так і самостійно, у якості дронів. Ще 25 невеликих суден будуть використовувати для патрулювання та забезпечення морської безпеки.

Рішення щодо нарощування флоту прийняли після того, як незалежна перевірка показала, що “теперішній і запланований флот надводних бойових кораблів не підходить для стратегічної обстановки, з якою ми стикаємося”.

Мається на увазі загроза з блоку КНР, яка постійно зростає. Нагадаємо, ще у 2019 році Китай досяг “‎психологічної позначки”‎ в 300 кораблів різного призначення, перевершивши за цим показником Військово-морські сили США на 13 бойових одиниць.

І хоча поки що китайський флот поступається найбільш потужним західним в якісному відношенні, з кожним роком відстань між ними зменшується. Це зокрема стосується авіаносців, які можуть зіграти ключову роль в передбачуваному вторгненні до Тайваню. В ЦРУ вважають, що воно може відбутися у 2027-му.

Інші експерти кажуть, що незважаючи на кількісну перевагу, операція не буде “‎легкою прогулянкою” для КНР‎, адже Тайвань має багато сучасної зброї і розраховує на підтримку з блоку Сполучених Штатів.

Джерело newsyou

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше