Австралія відмовляється від 3G: до кінця 2024 року залишаться лише мережі 4G та 5G

Австралійське управління з комунікацій і ЗМІ (ACMA) оголосило про наміри повністю відключити 3G-мережу у країні до кінця 2024 року. Оператор TPG Telecom (раніше відомий як Vodafone) уже вимкнув свою мережу. Інші великі оператори, такі як Telstra та Optus, планують завершити перехід у серпні та найближчими днями відповідно.

ACMA звертає увагу, що з вимкненням 3G, старі мобільні телефони, які використовують цю технологію, не зможуть надсилати SMS або здійснювати дзвінки, включно з екстреними на номер 000. Також будуть торкнуті деякі старі моделі 4G-пристроїв, які використовували 3G-мережу для здійснення голосових викликів.

Загроза зникнення зв’язку стосується не тільки мобільних телефонів, але й планшетів, смарт-годинників, банківських терміналів, медичних сигналізацій та інших пристроїв, які підтримують 3G. Австралійська асоціація мобільних телекомунікацій (AMTA) рекомендує користувачам негайно переходити на сучасніше обладнання, щоб уникнути перебоїв у роботі. У країні також діє програма безкоштовної утилізації старих гаджетів, що дозволяє екологічно безпечно позбавлятися від застарілих пристроїв.

Які справи в Україні з 3G, 4G та 5G?

Технологія 3G з’явилася вперше у Японії. Компанія NTT DoCoMo розпочала комерційну експлуатацію 3G-мережі ще у жовтні 2001 року. Це було значним кроком у розвитку мобільного зв’язку, оскільки 3G дозволила значно збільшити швидкість передачі даних, що розширило можливості використання інтернету на мобільних пристроях.

В Україні ж впровадження 3G сталося значно пізніше. Перші комерційні 3G-мережі в Україні запрацювали аж у 2015 році. Три великі мобільні оператори — Kyivstar, Vodafone Україна (колишній MTS Україна), і lifecell — отримали ліцензії на 3G-зв’язок і почали розгортання мереж в різних регіонах країни. Це сталося після Революції Гідності та відходу від політики Кремля, яка ввела неоголошену заборону в Україні на технології. До 2014 року навіть думати про швидкий мобільний інтернет було заборонено.

Технологія 4G LTE була запущена в Україні трохи пізніше після того, як 3G досить швидко поширився в країні, адже населення, технологічно, було вже готове для нововведень. Перші 4G-мережі в Україні стали доступні у 2018 році. Це стало можливим після того, як у 2017 році відбулися аукціони на отримання відповідних частот. 4G зв’язок спочатку запустили в найбільших містах, таких як Київ, Харків та Одеса, а потім він поширювався на інші регіони країни.

5G в Україні досі не введено в експлуатацію. На початку 2020 року Міністерство цифрової трансформації України анонсувало плани з розгортання 5G. Планувалося, що перші комерційні мережі 5G могли бути запущені в найбільших містах країни до кінця 2020 року або на початку 2021 року. Проте, запуск масштабних 5G-мереж міг бути затриманий через різні технічні, економічні та регуляторні проблеми, зокрема і через складнощі, пов’язані з пандемією COVID-19 і впливом війни, спричиненої вторгненням росії.

Українські оператори мобільного зв’язку, такі як Kyivstar, Vodafone Україна і lifecell, проводили тести 5G-технологій. Деякі тестування були проведені у партнерстві з виробниками телекомунікаційного обладнання для оцінки потенціалу і можливостей 5G у різних сценаріях використання.

Для остаточного впровадження 5G в Україні необхідно вирішити ряд ключових питань, включаючи алокацію частот, регулювання та інвестиції в інфраструктуру. Але, на жаль, допоки буде тривати війна, введення 5G є економічно та соціально недоцільним через постійні обстріли інфраструктури України та військові дії.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше