Банди Гаїті захопили в’язницю Порт-о-Пренса, звільнивши 4000 ув’язнених (фото)

Озброєні банди взяли штурмом головну в’язницю в столиці Гаїті Порт-о-Пренсі, звільнивши більшість із 4 тисяч ув’язнених.

Про це пише: BBC. Видання зазначає, що переважна більшість з близько 4 000 чоловіків, які там утримувалися, втекли.

Серед затриманих були члени банди, яких звинувачують у причетності до вбивства президента Жовенеля Моїза у 2021 році.

У публікації зазначається, що насильство на Гаїті, найбіднішій країні Америки, погіршилося в останні роки. Банди, які прагнуть усунути прем’єр-міністра Аріеля Анрі, контролюють 80% Порт-о-Пренса.

Останній сплеск насильства почався, коли прем’єр-міністр Аріель Анрі вирушив до Кенії домовлятися про розміщення на Гаїті міжнародного контингенту для боротьби з бандитизмом.

Саме тоді лідер однієї з банд Джиммі Шерізьє (на прізвисько “Барбекю”) оголосив про об’єднаний напад банд з метою повалення Анрі.

Хвиля перестрілок призвела до загибелі чотирьох поліцейських і поранення п’ятьох.

Профспілка поліції Гаїті звернулася до військових з проханням допомогти укріпити в’язницю, але в суботу пізно ввечері в’язницю було взято штурмом.

BBC додає, що на Гаїті мали відбутися вибори, та Анрі мав піти у відставку 7 лютого, але цього не сталося.

Нагадаємо: Вдову колишнього президента Гаїті, Мартін Моїз, і колишнього прем’єр-міністра Клода Жозефа звинуватили у причетності до вбивства Жовенеля Моїза.

Передісторія:

  • 7 липня група невідомих застрелила президента Гаїті Жовенеля Моїза у його резиденції. На тілі Моїза зафіксували 12 вогнепальних поранень. Також стріляли в дружину Моїза, але вона вижила після нападу. Вона припустила, що напад на її чоловіка здійснили з політичних причин, зокрема через референдум щодо змін до Конституції. За її словами, найманці “хочуть вбити мрію президента”.
  • Нейрохірург Аріель Генрі став лідером країни в липні, через два тижні після вбивства Моїза.
  • Підозрюваний Джозеф Фелікс Бадіо раніше працював у Міністерстві юстиції Гаїті та приєднався до урядового підрозділу з боротьби з корупцією у березні 2013 року. Однак пізніше його звільнили після “серйозних порушень” етичних правил. Зараз він перебуває в розшуку. Окрім Бадіо, поліція Гаїті також оголосила в розшук Джона Джоела Джозефа, колишнього сенатора парламенту країни та противника партії “Тет Кале”, до якої належав Моїз. Третьою підозрюваною особою став Родольф Джаар.
  • У справі заарештовано понад 40 підозрюваних, у тому числі 18 колишніх колумбійських солдатів. Влада все ще шукають додаткових підозрюваних.
Джерело УП

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше