Bayraktar TB2 “Vanagas” вже прибув до Литви і чекає на відправку в Україну

Литва у червні домовилася про купівлю у Туреччини ударного дрона Bayraktar TB2 для передачі його Збройним силам України. Безпілотник уже прибув до Литви та чекає на відправлення.

Що відомо

На дрон зібрали €5 000 000 за кілька днів, але компанія Baykar відмовилася приймати гроші й вирішила передати БПЛА безкоштовно. Трохи більше ніж €1 000 000 буде витрачено на закупівлю боєприпасів для Bayraktar TB2, а решта коштів піде на допомогу Україні.

Сьогодні, 4 липня, міністр оборони Литви Арвідас Анушаушкас у Twitter написав про отримання безпілотного літального апарату. Його назвали Vanagas, що у перекладі означає «яструб». 6 липня на військовій базі у місті Шяуляй відбудеться презентація штурмового дрону, після чого його одразу ж відправлять до України.

Нагадаємо, що незабаром в Україну приїдуть ще троє Bayraktar TB2. Їх відправить Туреччина безпосередньо до нашої країни. $20 млн було зібрано українцями менш ніж за чотири дні, але компанія Baykar знову відмовилася брати гроші.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше