Білоруси розробили свій розвідувальний безпілотник “Споттер-ПБ-3”

Білоруське підприємство “Науково-виробничий центр багатофункціональних безпілотних комплексів” представило новий розвідувальний безпілотник “Споттер-ПБ-3 “.  БПЛА виготовлений із композитних матеріалів, здатний розвивати швидкість до 65 км/год, може перебувати у повітрі до 90 хвилин.

Представники компанії зазначають, що безпілотник спеціально розроблений для сил спеціальних операцій (СЗГ). Конструкція дрону містить композитні матеріали та пінопласт. Це дозволяє включити його до комплекту рюкзака бійців ССО, в якому крім безпілотника масою 5 кг міститься наземна станція управління у вигляді портативного планшета та антени. При транспортуванні крила апарата необхідно від’єднати від фюзеляжу.

БПЛА «Споттер-ПБ-3», з фіксованим крилом, має високорозташоване пряме крило та традиційну хвостову частину з горизонтальним оперенням та вертикальними кермами. У середині високорозташованого крила встановлений електродвигун з дволопатевим гвинтом, що штовхає.

У нижній частині фюзеляжу в центрі розташований оптико-електронний датчик, що складається або з телевізійної камери або з інфрачервоної камери, який висувається в польоті і забирається у фюзеляж при посадці. При цьому на борту БПЛА встановлено інерційну навігаційну систему. Апарат запускається з руки та приземляється на фюзеляж без парашута.

Характеристики «Споттер-ПБ-3 »:

  • дальність дії – 10 км;
  • швидкість польоту – до 65 км/год;
  • висота польоту – до 900 метрів;
  • тривалість польоту – до 90 хвилин.
Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше