Boeing анонсує скорочення персоналу програми SLS через затримки в проекті “Артеміда”
Компанія Boeing, яка відповідає за розробку головного ступеня ракети Space Launch System (SLS), заявила про значні скорочення персоналу. Зміни торкнуться як програми основного ступеня, так і програми Exploration Upper Stage — нового розгінного блоку ракети. За словами представників компанії, причиною скорочень є “зовнішні фактори”, які не пов’язані з якістю виконання робіт по програмі.
Під час загальної наради, яка відбулася у четвер і охопила понад тисячу співробітників Boeing, оголошено, що відбудуться звільнення та перепризначення. Причиною цих заходів стали зміщення графіків місій NASA “Артеміда”, які використовуватимуть SLS. Програма “Артеміда”, що включає місії на Місяць, переживає затримки, і останні повідомлення вказують на можливе відтермінування пілотованих місій.
Попри затримки з місіями “Артеміда”, ракета SLS “демонструвала” високі результати під час свого дебютного запуску у листопаді 2022 року. Наразі компанія переходить від етапу розробки до виробництва, що природньо призводить до зменшення потреби в інженерних ресурсах.
Однак, не тільки внутрішні фактори впливають на Boeing. Зміни в бюджеті NASA, які обговорювались на минулому тижні в Конгресі, також впливають на фінансування майбутніх проєктів. Зокрема, зменшення бюджету може змусити агентство перерозподілити фінансування, орієнтуючи його на інші аспекти програми “Артеміда”.
Скорочення в Boeing, відповідно до джерел, відбуватимуться на виробничих підприємствах компанії в Алабамі, Луїзіані та Флориді. Це стане одним із кроків компанії для оптимізації ресурсів у відповідь на зміни в графіках та бюджетних реаліях програми космічних досліджень НАСА.
Також, ці скорочення викликані тим, що компанії-підрядники NASA, які звикли працювати “по старому”, не витримують конкуренцію зі Space X Ілона Маска, яка демонструє неперевершені результати та виводить в космос вантажі надзвичайно дешево для індустрії. А з просуванням програми Starship, використання “старих” технологій буде просто недоцільно. Платники податків просто цього не зрозуміють, навіщо запускати ракету в космос за сотні мільйонів доларів, витрачати на її розробку мільярди, якщо є дешева альтернатива.