Історичний крок, Литва вперше передає Україні штурмову авіацію

Литва передала Україні військовий літак-штурмовик L-39ZA “Альбатрос”, який раніше використовувався в місцевих ВПС для підготовки офіцерів. Постачання авіаційної техніки нашій країні балтійська республіка здійснила вперше.

Переданий ЗСУ штурмовик розроблено на базі чеського навчально-бойового літака L-39 “Альбатрос”. Літак доставлено в Україну в розібраному вигляді на автотранспорті.

L-39ZA відрізняється від базової моделі наявністю чотирьох підкрильових пілонів для підвіски озброєння і двоствольною 23-міліметровою гарматою з боєзапасом у 150 пострілів. Його бойове навантаження становить 1100 кілограмів, а максимальна швидкість досягає 761 км/год. Управління літаком може здійснюватися як одним, так і двома пілотами.

Цей штурмовик, виробництво якого припинилося 1999 року, перебуває на озброєнні більш ніж 30 країн світу й активно використовується в різних військових операціях.

Передача такого військового обладнання свідчить про зміцнення військового співробітництва між Литвою та Україною в умовах посилення геополітичної напруженості.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше