Бойовий безпілотник Bayraktar TB2 розбився в Ефіопії: виникають питання

Безпілотник Bayraktar TB2 турецького виробництва розбився у зоні Хоро Гудуру Велега, який входить до регіону Оромія. Ймовірно, винуватцем аварії стали технічні неполадки чи помилка пілота.

Безпілотник мав в собі високоточні малогабаритні бомби MAM-L, виробництва турецької компанії Rocketsan. Варто зазначити, що 2021 року Туреччина намагалася постачати свої БПЛА до Ефіопії, проте офіційно країни не домовлялись про угоду.

Цілком можливо, що Сили оборони Ефіопії хотіли застосувати ударний безпілотник проти повстанців, які не задоволені владою. Загалом Ефіопія в останні десятиліття страждає від етнічних конфліктів та повстань. Наприклад, недавня війна між центральним урядом та провінцією Тиграй призвела до тисяч жертв та мільйонів переселенців.

Конфлікт між федеральним урядом Ефіопії та місцевою владою регіону Тиграй розпочався 4 листопада 2020 року, коли прем’єр-міністр Ефіопії звинуватив керівну партію регіону Тиграйський народно-визвольний фронт у нападах на армійські табори.

За кілька років загинули тисячі людей, мільйони стали переселенцями, а сотні тисяч осіб опинилися на межі голоду.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше