Бомбардувальник-невидимка B61-12 став першим літаком, на який встановили ядерну бомбу B61-12

Оновлену B61-12 мають також отримати на озброєння й низка інших літаків тих чи інших країн-членів НАТО

Американський стратегічний стелс-бомбардувальник B-2A Spirit став першим літаком, який отримав офіційне “зелене світло” на експлуатацію модернізованого варіанту ядерної бомби B61-12 — інформація про це озброєння міститься у новому звіті Плану управління запасами SSMP на 2024 рік, що був оприлюднений Національною адміністрацією ядерної безпеки (NNSA).

Неозброєна B61-12, фото — U.S. Air Force

Тож тепер B61-12 офіційно з’явилася в арсеналі американських військ і передусім серед списку озброєння стелс-бомбардувальника B-2, який також може використовувати такі ядерні бомби, як B61-7, B61-11 та B83-1, розповідають у виданні The War Zone.

Перелік ядерного озброєння, що є в арсеналі США, а також потенційно погоджені платформи, джерело — NNSA, зображення надає видання The War Zone

Перелік ядерного озброєння, що є в арсеналі США, а також потенційно погоджені платформи, джерело — NNSA, зображення надає видання The War Zone
Крім B-2A Spirit, сьогодні у процесі сертифікації для експлуатації удосконаленої бомби B61-12 перебувають й інші літаки — це F-35A, F-15E та F-16C/D, а також й новітній стелс-бомбардувальник шостого покоління B-21 Raider, який раніше у цьому місяці здійснив свій перший політ.

Також оновлену бомбу отримають й літаки інших країн-членів НАТО — йдеться про F-35 та F-16, а також Tornado. Причому, як заявлялося раніше, оновлені бомби B61-12 можуть з’явитися в Європі швидше, ніж очікувалося.

Нагадаємо, що про потребу модернізації бомб B61 Пентагон та NNSA активно заговорили ще у 2013 році. У 2015 році були проведені перші льотні випробування, у 2015 — другі. Після низки інших успішних випробувань у 2021 році у США зібрали першу серійну модернізовану термоядерну бомбу B61-12.

Оновлена бомба (модернізація стосувалася неядерних компонентів) отримала на 20 років подовжений термін служби; нову хвостову частину, що разом з системами управління підвищує її точність тощо.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше