Boston Dynamics навчив розмовляти робота Spot (так, за допомогою ChatGPT та інших моделей ШІ) — відео
Boston Dynamics створила робота-екскурсовода Spot, який інтегрований з ChatGPT та іншими моделями ШІ та може підтримувати розмову та імітувати різні стилі спілкування.
Що відбулося
Boston Dynamics представила відео, що демонструє інноваційні можливості роботів Spot, які активно використовують передові технології штучного інтелекту. Вони не лише виконують роль екскурсоводів, пересуваючись заздалегідь визначеними маршрутами, але й взаємодіють з навколишнім середовищем на засадах розуміння контексту та відповідей на питання. Це стало можливим завдяки інтеграції сучасних моделей AI, зокрема ChatGPT, які сприяють творчій взаємодії роботів із людьми.
Сценарії, розроблені для роботів Spot, включають різноманітні персонажі та ролі, починаючи від археолога, що розповідає про 1920-ті роки, до актора, який цитує Шекспіра. Ці ролі підкреслюють спроможність роботів адаптуватися до контексту та змінювати способи взаємодії. Така взаємодія піднімається на новий рівень завдяки експериментам із сарказмом та іншими специфічними для людей формами спілкування, що відкриває двері для глибшого дослідження людської мови та поведінки.
Детальне вивчення можливостей Spot також акцентує увагу на використанні роботів у високоризикованих або складних ситуаціях, де потрібно висока точність маніпуляцій. Це може мати широкий спектр застосувань в різних галузях, від автоматизації виробництва до допомоги в надзвичайних ситуаціях.
Крім того, проєкт демонструє “бічне мислення” роботів, що відображається у здатності робити асоціативні зв’язки між словами, ідеями, та культурними концептами, відповідно до яких вони формують відповіді на непрямі запитання. Це створює основу для подальшого розвитку штучного інтелекту в напрямку більш глибокого розуміння та інтерпретації людського досвіду та соціокультурного контексту.
І що він ще вміє?
Відео також акцентує на можливостях персоналізації характеру робота, змінюючи лише кілька рядків у сценарії, що дозволяє роботу взаємодіяти з людьми більш природно і з різними “особистостями”. Один із прикладів, які були представлені, включає робота, який веде себе як археолог 1920-х років, або як Шекспірівський актор. Відео також демонструє, як робот здатен виконувати складні завдання, такі як проведення турів або виконання промислових перевірок, з високою точністю та витонченістю.
Чому це важливо
Інтеграція передових технологій штучного інтелекту в роботів, дозволять не тільки краще сприймати світ роботами, але й ефективно діяти в ньому, використовуючи власні інтерпретації та виводи, що забезпечить більшу автономність та адаптивність у широкому спектрі завдань та сценаріїв.
Про Boston Dynamics
Boston Dynamics є піонером у розробці передових роботів, відомих своєю мобільністю, гнучкістю та швидкодією. Заснована у 1992 році як вивід із Массачусетського технологічного інституту, компанія випустила декілька революційних моделей, включаючи BigDog, Atlas та Spot. Їх роботи, спроможні виконувати завдання у складних умовах, знайшли застосування в цивільних, промислових та військових областях. Стратегія Boston Dynamics полягає у поєднанні інноваційних ідей та технічної експертизи для подальшого просування області робототехніки, метою якої є покращення людського життя та робочих процесів.
Boston Dynamics належить Hyundai Motor Group. Південнокорейський автомобільний гігант придбав компанію у SoftBank Group у грудні 2020 року. Своєю чергою SoftBank Group придбав Boston Dynamics у Google — материнської компанії Alphabet Inc. Угода була оголошена у червні 2017 року. Причиною продажу були складнощі з комерціалізацією продуктів Boston Dynamics у межах Alphabet, а також стратегічне рішення Alphabet зосередитися на інших ділянках бізнесу. SoftBank, яка інвестувала в широкий спектр технологічних компаній, вбачала значний потенціал у робототехніці, яку розробляла Boston Dynamics, але пізніше вирішила продати компанію Hyundai у 2020 році.