“Божевільний шланг”: японські інженери показали робота, який гасить пожежу у польоті

Японці продемонстрували прототип шлангоподібного робота, який злітає під тиском води й у польоті може гасити пожежу.

Про це розповідає видання New Atlas.

Керувати роботом можна дистанційно, використовуючи зображення з камер на його «голові», які бачать вогонь. Тож розробники сподіваються, що у майбутньому їхній робот-дракон, як вони його назвали, допоможе зробити працю пожежників безпечнішою.

Наскільки ефективно робот бореться з вогнем?

Пожежний робот Dragon Firefighter, якого розробили вчені Університету префектури Акіта, підіймається на висоту до двох метрів. Для цього він використовує вісім струменів води, які б’ють з його голови і вздовж тіла. Залежно від сили струменів, які можуть видавати до 6,6 літра води на секунду, робот може змінювати свою форму і напрямок руху.

Вода для Dragon Firefighter подається з резервуара пожежної машини об’ємом до 14 тисяч літрів. Поки робот має максимальну довжину у чотири метри, і розробники визнають, що цього недостатньо для повноцінного гасіння пожеж. Вони планують подальшу роботу над роботом, щоб збільшити його розмір та покращити механізми подавання води, які збільшать силу струменів для того, щоб радіус дії Dragon Firefighter складав щонайменше 10 метрів.

 

Джерело nauka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше