Бразилія відкрила кримінальне провадження проти Ілона Маска через перешкоджання свободі слова

Суддя Верховного суду Бразилії, Александре де Мораес, розпочав розслідування щодо Ілона Маска, засновника компаній SpaceX та Tesla, у зв’язку з діями останнього на соціальній платформі X, раніше відомій як Twitter. За інформацією від Bloomberg, обвинувачення проти Маска включають розгортання кампанії дезінформації та неправомірне використання економічної могутності для маніпуляції громадською думкою в країні під виглядом “свободи слова”.

Конфлікт набув гостроти після того, як Маск заявив, що ігноруватиме судові вимоги Бразилії щодо зняття обмежень з деяких акаунтів на X. Він також публічно звинуватив де Мораеса у зраді конституційним цінностям і закликав до його імпічменту через свої пости у вихідні.

Окрім цього, Маск зазначив, що стикається з погрозами від бразильського суду про блокування доступу до платформи X у всій країні. У відповідь, регуляторний орган Anatel вже попередив місцевих операторів зв’язку про можливе вимкнення платформи, що є свідченням ескалації конфлікту між технологічним магнатом та бразильською юридичною системою.

Ситуація стає все більш заплутаною з огляду на те, що заблоковані акаунти належать в основному до осіб з правої частини політичного спектру Бразилії, що викликає занепокоєння щодо потенційного втручання у політичний процес країни та впливу на свободу слова.

Ілон Маск, після придбання Twitter, заявляв що на його платформі не буде цензури. Але соціальна платформа наразі працює як майданчик для пропаганди для самого Маска та тих політичних сил, які імпонують самому Маску. Наприклад, він підтримує людиноненависницьку політику Кремля у війні проти України. Також, Маск надав широку свободу дій для пропаганди республіканців. Натомість акаунти які не подобаються Ілону Маску та його баченню світу, він називає ботам та піддає цензурі.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше