ChatGPT ожив: OpenAI та Figure AI дали штучному інтелекту тіло (відео)

Компанія Figure AI, що займається робототехнікою зі штучним інтелектом, показала (дещо моторошне) відео свого робота Figure 01, який отримав змогу комунікувати з людиною завдяки новій ШІ-моделі OpenAI. Ця демонстрація нагадує римейк фільму «Я робот» з Віллом Сміттом.

На відео з презентації Figure 01 запитують, що він може «бачити». Робот демонструє свої здібності до візуального розпізнавання і пояснює, що перед ним: червоне яблуко, сушарка з посудом і людина, яка поставила йому запитання. Все це відбувається завдяки тому, що Figure 01 оснащений ШІ-технологіями OpenAI, пише Mashable.

Потім чоловік запитує: «Чи можу я щось поїсти?» і Figure 01 хапає яблуко, чітко усвідомлюючи, що це єдиний їстівний предмет на столі, і простягає його людині.

Після передачі яблука Figure 01 показує, що він може вирішувати кілька завдань одночасно, коли його запитують: «Чи можеш ти пояснити, чому ти [дав мені яблуко], поки ти збираєш це сміття?».

Розпізнаючи, що є сміттям (а що ні), Figure 01 кладе відповідні предмети в те, що він визначив як смітник, робот пояснює, що запропонував людині яблуко, тому що це була єдина річ, яку можна було з’їсти, серед наявних.

Нарешті, чоловік запитує Figure 01, наскільки добре, на його думку, він впорався з завданням. Робот відповідає: «Я думаю, що впорався досить добре». Яблуко знайшло свого нового власника, сміття зникло, а посуд стоїть на своєму місці».

Як працює робот Figure 01

Робот використовує нову візуально-мовну модель (VLM), яка перетворює Figure 01 зі шматка заліза на науково-фантастичного робота, який схожий на людину. VLM з’явилася в результаті співпраці з OpenAI та стартапом Figure AI, що стоїть за Figure 01.

За словами Бретта Адкока, засновника компанії Figure, Figure 01 має бортові камери, які подають дані до VLM, що допомагає йому «розуміти» сцену перед ним, дозволяючи роботу плавно взаємодіяти з людиною, яка стоїть перед ним. Окрім Adcock, Figure 01 є дітищем кількох ключових гравців з Boston Dynamics, Tesla, Google Deep Mind та Archer Aviation.

Критикуючи робота Optimus Ілона Маска, Адкок похвалився, що Figure 01 не керується дистанційно. На відміну від Optimus, який став вірусним завдяки тому, що складав сорочку, Figure 01 може працювати самостійно.

За словами Адкока, фінальна мета Figure AI — навчити надсучасну систему штучного інтелекту керувати мільярдами людиноподібних роботів, що потенційно може зробити революцію в багатьох галузях.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше