Чеська UAC запустила виробництво дронів для ЗСУ

UAC запустила серійне виробництво розвідувальних дронів «Leleka-LR» та ударних «Булава» ексклюзивно для української армії.

Про це повідомляє чеське видання E15.

UAC є філією приватної української компанії DeViRo, котра з 2014 року займається розробкою та виробництвом безпілотників військового класу.

Компанія розгорнула серійне виробництво в чеському місті Колін та планує постачати близько сотні розвідувальних та ударних безпілотників на рік.

«Зараз доставка безпілотної техніки з Чехії в Україну є абсолютним пріоритетом. У майбутньому ми маємо намір отримати вирішальну частку центральноєвропейського ринку в категорії середніх безпілотників та постачати продукцію в збройні сили країн НАТО та інших держав», – пояснює бізнес-плани Штефан Фюле з керівництва UAC.

Зараз на потужностях компанії в Коліні працює близько 80 працівників, переважно українців. Лише п’яту частину з усього персоналу складають чехи. У компанії розповідають, що з масштабуванням виробництва UAC розширюватиме нових працівників.

«У листопаді ми почали пробну експлуатацію, у квітні — серійне виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник – українська армія», – говорить виконавчий директор компанії Павло Булант.

Виробництво дронів

Виробництво безпілотників починається з виготовлення точної електроніки. Збірка материнських плат і цілих електронних блоків повністю здійснюється на потужностях компанії силами спеціалістів. Так само вони збирають оптичні модулі.

Інші операції включають литтям у форми, 3D-друк та обробку на ЧПУ-верстатах фюзеляжів і крил майбутніх безпілотників.

«Ми практично повністю автономні, маємо мінімум субпідрядників. Ми купуємо у них, наприклад, електродвигуни та двигуни внутрішнього згоряння для безпілотників», – додає Булант.

Виробництво закінчується у великому залі з десятками зелених пластикових транспортних контейнерів, де зберігаються розібрані розвідувальні дрони «Leleka-LR» та ударні «Булава».

Розвідувальний дрон «Leleka-LR». Фото: UAC

Детально про характеристики розвідників «Leleka-LR» в ексклюзивному репортажі розповідав «Мілітарний». А про частину характеристик та можливості ударних дронів «Булава» вперше стало відомо в ході цьогорічної виставки Eurosatory 2024.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше