Чому українцям вимикають світло не за графіком, роз’яснення від ДТЕК

Відключення світла побутовим споживачам можуть відбуватись з люфтом у 30 хвилин. Разом з тим, у Києві графіків дотримуються в 95-97% випадків.

До відключень світла українці вже майже звикли, а от недотримання графіків відключень кожен раз викликають обурення. Гендиректор YASNO (входить у групу компаній ДТЕК) Сергій Коваленко розповів, чому так відбувається в інтерв’ю “Економічній правді”. Варто зазначити, що Коваленко відповідав на запитання журналістів до останнього масштабного обстрілу з боку РФ, після якого ситуація значно погіршилась.

За словами Коваленка, є кілька причин, чому не збігаються графіки відключень. Але він зазначив, що статистика відключень ведеться і “в нашій компанії 95-97% графіків збігаються”. Щоправда, це стосується Києва.

Причини недотримання графіків відключень світла

“Перша – дуже швидко змінюється споживання. Я називаю це диспетчерською грою. Наведу приклад. Є дві лінії і треба зробити так, щоб у них світло було 50 на 50, тобто рівно по чотири години. У певний момент треба вимкнути одну лінію та ввімкнути іншу, але це не відбувається одномоментно, за одну секунду”, – зауважив представник компанії.

Друга – інколи не спрацьовує автоматика і потрібно доїхати та вимкнути чи ввімкнути вручну. Їздить бригада, вона може десь затриматися, потрапити в затор, “тому завжди є операційний люфт, плюс-мінус 30 хвилин”.

“Інколи люди не бачать світло-сіру зону. У Києві є три зони: одна гарантована, коли світло точно буде, друга – коли його точно не буде, і світло-сіра, коли воно може бути, а може не бути. Люди як оптимісти очікують, що в цей час електрика точно буде, але так відбувається не завжди”, – додав Коваленко.

До чого треба готуватись взимку

Коваленко зауважив, що треба оснастити житло та електроприлади у ньому запобіжниками від перепадів напруги. У нових електроприладах вони вже встановлені.

А готуючись до зими 2024-2025, потрібно подумати, що робити, коли не буде світла по вісім-девʼять годин.

“Я б думав у двох напрямках: перший – електроенергія, другий – тепло”, — сказав Коваленко.

“Головна історія – тепло. У нас є шість місяців, щоб кожен у своєму будинку розібрався, як у них працює опалення, і про що варто потурбуватися, якщо світло вимикатимуть на тривалий термін. Без світла чи їжі можна щось придумати, але коли від електрики залежить тепло в квартирі, то про це варто потурбуватися”, — зауважив гендиректор YASNO.

Нагадаємо, сьогодні, 5 червня, через дефіцит в енергосистемі побутовим та промисловим споживачам відключатимуть світло згідно з графіками. В “Укренерго” попередили про аварійні відключення при перевищенні лімітів.

Ліміти на світло будуть діяти у всіх областях України з 00:00 до 24:00 для побутових і промислових споживачів.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше