Чи впливає споживання кофеїну жінкою під час вагітності на розвиток дитини
Вчені з Рочестерського університету проаналізували тисячі МРТ знімків головного мозку дітей у віці 9-10 років і прийшли до висновку, що споживання кофеїну під час вагітності змінює його структуру. Шкода від кофеїну не є драматичною, проте викликає помітні поведінкові проблеми, повідомляється на сайті університету.
Всього в дослідженні взяли участь 9157 жінок, з яких 4135 повідомили про споживання кофеїну більше одного разу в тиждень під час вагітності. Вчені оцінили знімки головного мозку їхніх дітей і визначили, як це позначилося на нервовій системі.
Споживання кави порушувало важливі шляхи в білій речовині головного мозку у дітей після впливу кофеїну, виявили вчені.
Перекладаючи ці результати на розвиток дітей, вчені найчастіше бачили у них проблеми з увагою і гіперактивність.
З попередніх спостережень вони також знали, що діти з впливом кофеїну або без нього по-різному виконували IQ-тести та мали зміни в психопатологічних показниках (ця когорта дітей складається в найбільшому довгостроковому дослідженні мозку і здоров’я дітей ABCD).
Поки вчені не знають, чи змінюється вплив кофеїну на плід на різних триместрах вагітності й коли саме відбуваються структурні зміни в головному мозку.
Однак робота показує, що кофеїн може чинити тривалий вплив на нервовий розвиток дітей, тому вагітним жінкам необхідно задуматися про довгострокові ефекти споживання кави. «Я вважаю, що результатом нашої роботи буде висновок про те, що споживання кофеїну під час вагітності не є такою вже гарною ідеєю», – заявив автор дослідження Джон Фокс.
Попередні дослідження також показали, що кофеїн чинить негативний вплив не вагітність, і, крім того, відомо, що у плода немає ферменту для розщеплення кофеїну, коли він проникає через плаценту, пояснили свої висновки вчені.
Поки автори рекомендують обмежити споживання кави вагітним жінкам і сподіваються, що незабаром зможуть розробити більш точні рекомендації для майбутніх мам.