Данія направляє бойовий корабель Iver Huitfeldt у Червоне море для захисту цивільних суден

Данський фрегат протиповітряної оборони Iver Huitfeldt відплив з домашнього порту у напрямку Суецького каналу в понеділок.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони Данії.

Фрегат приєднається до сил коаліції, яка забезпечує захист цивільних суден в Аденській затоці та Червоному морі. Завдяки потужному зенітно-ракетному озброєнню, фрегат забезпечить посилення протиповітряної оборони на великі відстані.

Міністерство оборони Данії прийняло рішення про посилення коаліції у Червоному морі після того, як ракета Хуситів влучила в танкер з нафтопродуктами.

Ракетний фрегат HDMS Iver Huitfeldt (F361) Королівського ВМФ Данії. Фото: Royal Danish Navy

Крім того, міністерство оборони повідомило, що фрегат приєднається до очолюваної Сполученими Штатами операції “Prosperity Guardian”, після того, як парламент дасть остаточне схвалення, яке очікується 6 лютого.

Також Франція вісім днів тому перекинула другий фрегат до регіону Червоного моря, а Бельгія відправляє фрегат “Луїза-Марі” для приєднання до місії Європейського Союзу.

Данський фрегат Iver Huitfeldt – головний корабель серії, який був створений для забезпечення ешелонованої протиповітряної оборони.

Для виявлення повітряних цілей на великій відстані фрегат оснащений радіолокаційною станцією SMART-L з активною фазованою антенною решіткою, яка забезпечує максимальну дальність виявлення повітряних цілей на понад 400 км.

Ракетний фрегат HDMS Iver Huitfeldt (F361) Королівського ВМФ Данії. Фото: Royal Danish Navy

Для наведення зенітних ракет, використовуються багатоканальні антенні решітки APAR. Завдяки розвинутій елементній базі, кожна решітка має можливість одночасно здійснювати наведення до 32 ракет.

Корабель оснащений вертикальною системою запуску Mk.41 на 32 комірки, які використовуються для ракет великої дальності SM-2 IIIA. Додатково на фрегаті встановлені малогабаритні УВП Mk.56 на 12 комірок, які вміщують 24 ракети ESSM.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, ракетний есмінець Королівських Військово-морського флоту Великої Британії HMS Diamond перехопив хуситський дрон над Червоним морем.

Для перехоплення повітряної цілі есмінець використав ракети Sea Viper (Aster) корабельного зенітного ракетного комплексу Principal Anti-Air Missile System (PAAMS). Повідомляється, що перехоплення відбулося 27 січня.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше