Данія припинить навчання українських пілотів на F-16 з 2025 року

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен заявив, що його країна припинить навчати українських льотчиків на винищувачах F-16.

Пульсен пояснив на зустрічі зі своїм колегою з Норвегії Бйорном Арільдом Грамом, що Данія з 2025 року більше не буде навчати українських пілотів на F-16, адже його країна переходить на винищувачі F-35.

Для нових літаків використовуватимуть авіаційну базу в Скрідструп, де наразі навчаються українські льотчики. За його словами, на сьогодні майже 20 українських льотчиків F-16 пройдуть підготовку до завершення програми навчання наприкінці 2024 року. Утім, Данія продовжить підтримувати українських пілотів на територіях інших країн.

«Сьогодні українські льотчики також проходять навчання в Румунії, але поки що не ухвалили рішення про те, чи Данія робитиме свій внесок у цю справу», — розповів міністр оборони.

Вісім українських пілотів тактичної авіації розпочали своє навчання в Данії в серпні 2023 року. Окрім них, ще 65 фахівців мають пройти навчання з технічного обслуговування та ремонту літаків F-16.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше