Дефіцит працівників: до 2040 року Японія планує замінити 11 мільйонів людей аватарами, роботами та ШІ

Японія стикається зі значним дефіцитом робочої сили, який, за оцінками, досягне 11 мільйонів осіб до 2040 року, і звертається до інноваційних рішень, таких як аватари, роботи та штучний інтелект, щоб розвʼязати цю проблему в таких ключових секторах, як будівництво, вантажоперевезення, сільське господарство та роздрібна торгівля.

Про це пише Financial Times.

Всесвітня виставка в Осаці, запланована на весну 2025 року, є яскравим прикладом впливу цієї кризи на ринок праці, коли будівництво затримується через брак працівників. Дефіцит робочої сили впливає на різні аспекти японської економіки послуг, зокрема на відсутність візків з їжею у швидкісних поїздах і незаповненість торгових автоматів.

Шото Фуруя з Інституту рекрутингу підкреслює, що дефіцит робочої сили в Японії є постійною проблемою, яка впливає на основні послуги та соціальну інфраструктуру. Старіння населення, майже 30% якого старше 65 років, загострює проблему.

Японія традиційно покладалася на жінок і літніх працівників, але цього вже недостатньо. За реакцією країни на цю трудову кризу уважно стежать, особливо в Китаї, який стикається зі схожою демографічною проблемою.

У будівництві кількість робітників скоротилася на 30% з 1997 року, причому лише 12% з них — молодше 29 років. Нові трудові правила, що обмежують понаднормову роботу для будівельників і водіїв вантажівок, змушують галузі адаптуватися. Через цей дефіцит вартість Всесвітньої виставки в Осаці подвоїлася і перевищила $1,6 мільярда.

Такі компанії, як Toggle, впроваджують промислових роботів для автоматизації трудомістких процесів у будівництві. Так само виробник кондитерських виробів Lotte переходить від вантажних автомобілів до поїздів для доставки своєї продукції в очікуванні дефіциту водіїв.

У сільському господарстві такі роботи, як Raicho 1, використовуються для прополювання рисових полів, що значно скорочує робочий час людини. Проте самодостатність Японії у виробництві харчових продуктів знаходиться під загрозою, оскільки збільшується кількість занедбаних сільськогосподарських угідь і старіє населення фермерських господарств.

Роздрібна торгівля також адаптується: в магазинах тестуються аватари, якими дистанційно керують працівники. Такий підхід допомагає укомплектувати нічні зміни в сільських районах, розв’язуючи проблему гострого дефіциту працівників у цілодобових магазинах.

Дефіцит робочої сили спонукає Японію до переходу на технології та автоматизацію, а аватари, роботи та штучний інтелект, схоже, будуть відігравати вирішальну роль у підтримці економіки та способу життя країни вже в найближчому майбутньому.

Джерело mezha

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше