Депутати планують вдвічі підняти тариф на електроенергію в Україні

У Верховній Раді заявили, що електроенергія для українців у 2024 році може подорожчати у двічі.

Про таке непопулярне рішення заявив член комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

Як повідомив нардеп, ціну на електроенергію хочуть підняти до ринкової. Зараз ціна за кіловат-годину коштує 2,64 гривні, а уже незабаром ціна буде сягати до 6-гривень, яка є фактично ринковою.

“Потрібна політична воля, щоб зробити складний і непопулярний крок – відпустити та лібералізувати тарифи на електроенергію для населення“, – пояснив народний обранець.

Представники ВРУ звернув увагу на державні субсидії на мільярди гривень. За фактом компанії “Енергоатом” та “Укргідроенерго” надають фінансову підтримку кожному українцю, але це не триватиме вічно. Нагорняк нагадав про лист Білого дому з переліком необхідних змін для продовження отримання фінансової допомоги США. Зокрема, рекомендовано лібералізувати тарифи на електроенергію та природний газ – як для населення, так і для бізнесу.

“Можна сказати, що ціна підніметься приблизно вдвічі від сьогоднішніх цифр. Тобто буде трохи нижче 6 гривень. Наші партнери підштовхують нас до прийняття цього рішення.“ – розповів Нагорняк

Також він додав, що найбільш незахищеним верствам населення України будуть надаватися субсидії, адже у Верховній Раді розуміють, що не всі зможуть платити такі суми.

Джерело tehnofan

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше