Дешева та ефективна зброя проти БПЛА: у Британії успішно випробували новітній лазерний комплекс DragonFire

На території військового полігону Hebrides Range пройшли випробування нового лазерного комплексу DragonFire.

Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства оборони Сполученого Королівства.

Випробування лазерного комплексу DragonFire, стали першими на території Великої Британії. Вони підтвердили можливість ефективного використання системи проти повітряних цілей по типу квадрокоптерів та військових безпілотників.

Розробка лазерного комплексу DragonFire фінансується міністерством оборони та у майбутньому має забезпечити кращі можливості у знищені повітряних цілей.

За першочерговими планами, комплекс буде використовуватись бойовими кораблями, що має забезпечити кращі можливості у знищені малорозмірних повітряних цілей.

Максимальна дальність знищення повітряних цілей наразі невідома. Але як повідомляють розробники, комплексу потрібно 10 секунд для знищення цілі типу квадрокоптера.

Зацікавленість міністерства оборони у розвитку лазерних систем пов’язана з невисокою вартістю їх використання. Так, вартість одного пострілу комплексом DragonFire становить 10 фунтів (на момент публікації це еквівалентно близько 480 грн).

Розробка системи розпочалась у 2018 році під проводом провідних британських компаній, таких як: MBDA UK, Leonardo UK та QinetiQ Group.

Лазерний комплекс DragonFire під час випробувань. Фото: MoD UK

Найбільшу зацікавленість у придбанні комплексу цього типу проявляє Королівський флот. Це пов’язано з тим, що система забезпечить кращі можливості у знищенні повітряних цілей у зоні прямої видимості, а її вартість буде в рази меншою за пуск однієї керованої ракети.

Джерело militarnyi

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше