Додаткові 3 тисячі кроків у день знижують артеріальний тиск у літніх людей
Більшість літніх людей страждають на підвищений кров’яний тиск. Підтримка здорового артеріального тиску може захистити від серйозних хвороб – серцевої недостатності, серцевих нападів та інсультів. Нове дослідження Каліфорнійського університету показало, що додавання всього 3000 кроків на день може значно знизити високий кров’яний тиск у літніх людей.
Фізичні вправи чинять довгостроковий вплив на зниження артеріального тиску у дорослих з гіпертонією. Нове дослідження було спрямоване на те, щоб визначити, чи можуть літні люди з гіпертонією отримати ці переваги, помірно збільшуючи щоденну ходьбу. Це одна з найпростіших і найпопулярніших форм фізичної активності для цієї групи населення.
“Якщо ШІ – це мозок робота, то RPA – його руки”. Що вміють програмні роботи
Дослідження було зосереджено на групі літніх людей від 68 до 78 років, які ведуть малорухливий спосіб життя і до початку дослідження проходили в середньому 4000 кроків на день. Вивчивши наявні дослідження, вчені вирішили, що розумною метою буде 3000 кроків. Це також дасть змогу більшості учасників робити 7000 кроків на день, що відповідає рекомендації Американського коледжу спортивної медицини.
Команда проводила дослідження в розпал пандемії COVID-19, тому їм довелося робити все віддалено. Дослідники розіслали учасникам набір із крокомірами, тонометрами та щоденниками кроків, щоб учасники могли записувати, скільки вони гуляли щодня.
Після втручання систолічний і діастолічний артеріальний тиск учасників знизився в середньому на сім і чотири пункти відповідно.
Зменшення цих величин відповідає відносному зниженню ризику смертності від усіх причин на 11%, смертності від серцево-судинних захворювань на 16%, зниженню ризику серцево-судинних захворювань на 18% і зниженню ризику інсульту на 36%.
Результати дослідження показують, що досягнення 7000 кроків на день має такий самий ефект на зниження артеріального тиску, як під час прийому антигіпертензивних препаратів. Вісім із 21 учасника вже приймали антигіпертензивні препарати, але вони все одно спостерігали позитивний вплив на систолічний артеріальний тиск завдяки збільшенню фізичної активності в повсякденному житті. Тому ходьба, поряд із медикаментами, може бути частиною арсеналу лікування.
Дослідники виявили, що швидкість ходьби та безперервна ходьба не мають такого великого значення, як збільшення загальної кількості кроків. Тобто важливий саме обсяг фізичної активності, а не її інтенсивність.