Дослідники створили ракету, яка спалює себе заради пального (відео)

Шотландські інженери показали прототип одного зі ступенів ракети, яка спалює сама себе для польоту, що замінює до 16 відсотків палива для неї.

Поки прототип випробували не для польоту, а лише як демонстрацію тяги, яку може створити самоспалення ракети. Але у майбутньому така ракета допоможе здешевити космічні польоти й зменшити кількість космічного сміття, розповіло видання New Scientist.

Як ракета доставить вантаж, якщо вона буде самоспалюватися?

У сучасних ракет паливо розміщують у нижніх ступенях, щоб ракета їх скидала, коли паливо закінчиться. Ці уламки падають назад на Землю, де їх можуть використати повторно, як у ракеті Falcon Heavy від SpaceX, або ж залишаються на навколоземній орбіті як космічне сміття.

Задум науковців із Університету Глазго дозволяє позбутися цієї проблеми, адже їхня ракета повністю самоспалиться. Перед цим запуск відбуватиметься як і на традиційних ракетах: у носовій частині розмістять вантаж, який потрібно доставити у космос, а запуск відбудеться за допомогою киснево-пропанового палива. Але через нагрівання від спалювання палива ракета почне поступово горіти й сама, спаливши себе остаточно після від’єднання вантажу.

У випробуванні таке горіння забезпечило тягу у 100 ньютонів — для порівняння, Falcon Heavy для зльоту вимагає 22 800 кілоньютонів. Але у повному розмірі самоспалення ракети замінить їй тягу від використання від 5 до 16 відсотків палива. Завдяки цьому вона буде легшою й зможе вивести більше вантажу у космос, що здешевить доставку.

Джерело nauka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше