Довічне перебування в лікарні за хакерство: такий вирок отримав хлопець, який злив кадри з гри GTA 6 (фото)

18-річного хакера на ім’я Аріон Куртадж, який страждає на аутизм, засудили до безстрокового перебування в лікарні за те, що виклав у мережу ролики майбутньої гри Grand Theft Auto 6 (GTA 6).

Про це повідомляє BBC.

Він є ключовим членом міжнародної банди Lapsus$, яка нападала на технологічних гігантів, серед яких Uber, Nvidia та Rockstar Games, завдаючи їм збитків у сумі практично $10 мільйонів.

18-річний Аріон Куртай з кіберзлочинного угруповання Lapsus$

Суд вирішив, що Куртадж є небезпечним для суспільства через свої навички хакерства та бажання вчиняти кіберзлочини. Зараз він перебуває у лікарні під охороною, але йому може бути дозволено покинути її тільки тоді, коли лікарі визнають, що він не становить небезпеки.

Під час слухань у суді було встановлено, що Куртадж вчиняв інші злочини, включно з агресієюю, пораненням та пошкодженням майна. Оцінювання його психічного здоров’я показало, що він має намір продовжувати кіберзлочини і є дуже мотивованим до цього.

У суді також було розглянуто справу іншого учасника банди Lapsus$, 17-річного хлопця, якому присудили 18-місячне покарання у вигляді реабілітації. Він мав зламати систему Nvidia та BT/EE і викрасти дані, а потім вимагати викуп у розмірі $4 мільйонів, а також красти безпосередньо у приватних осіб через їхні криптовалютні гаманці.

Невідомо, скільки грошей вони заробили на своїх кіберзлочинах, оскільки жодна компанія не визнала плати хакерам, а хакери не розкрили паролі до захоплених криптовалютних гаманців. Однак Rockstar Games заявила, що злом заподіяв їм збитків у розмірі $5 мільйонів та тисячі годин робочого часу працівників.

Джерело liga.net

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше