Дуже великий телескоп зробив найкращий в історії знімок туманності «Курка, що біжить» (фото)

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа (VLT) Європейської південної обсерваторії зробили нове зображення туманності IC 2944, також відомої як «Курка, що біжить», повідомляє Sci.News.  

IC 2944 розташована на відстані майже 6,5 тис. світлових років від Землі у сузір’ї Центавра.

Найяскравіша зона туманності називається IC 2948. Декому вона схожа на голову курки, а іншим — на гузку.

У центрі туманності розташована лямбда Центавра — це одна з найяскравіших зірок у сузірʼї, яку можна побачити неозброєним оком у Південній півкулі.

Якщо збільшити зображення, можна побачити маленькі темні і щільні кишені пилу і газу, розкидані по всій туманності, а також велику кількість помаранчевих, білих і блакитних зірок.

Це зображення — велика мозаїка, що складається з сотень окремих кадрів, об’єднаних між собою. Кожен знімок був зроблений через фільтри, що пропускають світло різних кольорів.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше