Дим над Азовом: наслідки удару по нафтобазі показали на супутникових знімках

Супутникові знімки Planet Labs продемонстрували наслідки ударів дронів по нафтобазі у місті Азов.

Згідно із супутниковими знімками, які показали журналісти «Схем», удар припав у декілька сховищ нафтопродуктів. Удар по сховищу у Ростовській області стався в ніч на 18 червня. На території нафтобази пожежа тривала близько доби.

Регіональне управління російського МНС зранку 19 червня повідомило, що через добу після влучання пожежа на нафтобазі локалізована на площі 3200 квадратних метрів.

Нафтобаза належить до підприємства «Азовпродукт». Через цей російський термінал проходить до 60 тисяч тонн нафтопродуктів на місяць. На зберіганні одночасно може перебувати до 30 тисяч кубометрів нафтопродуктів у цистернах, які зайнялися в результаті атаки українських безпілотників.

Російська нафтобаза у місті Азов до та після ударів. Червень, 2024. Росія. Джерело: видання «Схеми»

Офіційно в Україні цю атаку не коментували. Згідно з даними від поінформованого джерела «Схем» в силових структурах, в цій операції задіювали безпілотники Служби безпеки України.

За останні місяці аналогічних ударів завдавали по десятках об’єктів паливно-енергетичного сектора росії.

Через атаки, як у місті Азов, на деяких нафтопереробних заводах (НПЗ) перестали працювати установки первинної переробки нафти.

За даними Reuters, у першому кварталі свої потужності зупинили щонайменше сім російських заводів.

Пожежа на російському НПЗ в Туапсе. 17 травня 2024

Через атаки на НПЗ росія збільшила закупівлі бензину в білорусі, а також попросила про постачання Казахстан. Володимир Зеленський називав атаки на НПЗ відповіддю на удари російських військ по енергетиці України.

Нагадаємо, у ніч на 18 червня під удар потрапила також російська нафтобаза у Краснодарському краї на березі Керченської протоки. Заявляється, що удар міг бути здійснений крилатими ракетами «Нептун».

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше