Екологічний прорив: в Нідерландах вкладають велодоріжки, які виробляють сонячну енергію

Компанія BAM Royal Group та дочірня компанія Colas Group Wattway почали встановлювати в Нідерландах велосипедні доріжки з фотоелектричним покриттям Wattway. Дві перші велосипедні доріжки площею 1000 м2 кожна була замовлена ​​провінціями Північний Брабант та Північна Голландія.

Wattway виробляє фотоелектричні дорожні покриття, призначені для вироблення електроенергії з використанням відновлюваної сонячної енергії, здатної витримувати будь-який тип руху транспортних засобів.

Ціль проекту полягає в тому, щоб виробляти екологічно чисту електроенергію за рахунок спільного використання дорожнього простору. Виробництво фотоелектричної енергії за допомогою транспортної інфраструктури, особливо велосипедних доріжок, довжина яких перевищує 35 000 км у Нідерландах, демонструє великий потенціал як новий спосіб виробництва відновлюваної електроенергії.

Проект Wattway пропонує унікальний підхід до виробництва поновлюваної енергії. На відміну від інших проектів будівництва сонячних доріг або велосипедних доріжок у Нідерландах, транспортні фотоелектричні панелі Wattway, що виробляють відновлювану енергію, надзвичайно тонкі та міцні. Панелі Wattway можна приклеювати безпосередньо до існуючих велосипедних маршрутів без необхідності розкривати поверхню.

Кожна панель складається з фотоелектричних елементів, які перетворюють сонячне світло на електрику. Щоб захистити тендітні клітини і дозволити їм витримувати щоденний рух велосипедистів, вони покриті багатошаровою підкладкою зі смол та полімерів. Поверхня, що контактує із шинами, також обробляється, щоб забезпечити щільне зчеплення з дорогою. Система також включає електричну шафу з акумулятором для зберігання енергії, що виробляється панелями.

Нові установки Wattway вважаються більш екологічними та прибутковими, оскільки їх потужність складає 148 Вт/м2. Провінції поставили перед Wattway завдання виробляти 160 МВтч/рік відновлюваної енергії на рік, що допоможе забезпечити енергопостачання голландської мережі.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше