Екскаватор майбутнього: швейцарські дослідники створили “робота-будівельника”, який самотужки звів стіну з валунів (відео)
Одним з найскладніших завдань у будівництві є зведення стін з валунів різної форми та розміру. Це вимагає багато фізичної сили та просторового мислення. Але можна доручити цю важку роботу «роботам-будівельникам», більше того, один робот вже зробив це.
Робот HEAP (Гідравлічний екскаватор для автономної мети) є 12-тонним автономним крокуючим екскаватором Menzi Muck, який був модифікований командою швейцарських дослідників ETH Zurich. Ці модифікації включали встановлення системи глобального позиціонування GNSS, встановленого на шасі IMU (блоку інерційних вимірювань), модуля керування та датчиків LiDAR у кабіні та екскаваторній стрілі.
Використовуючи датчики, роботизований екскаватор може автономно намалювати 3D-карту будівельного майданчика та локалізувати існуючі валуни вагою кілька тонн. Потім робот піднімає кожен валун із землі використовуючи технологію машинного зору, щоб оцінити його вагу та центр тяжіння, а також записати його тривимірну форму.
Розроблено алгоритм визначення оптимального становища кожного каменю. Потім екскаватор виконує завдання, поміщаючи каміння у призначені місця. Автономна машина може розмістити від 20 до 30 каменів в одну партію. Експериментальна система дозволяє використовувати місцеві валуни чи інші будівельні матеріали, що знижує необхідність транспортування матеріалів з інших місць.
Дослідники ETH Zurich продемонстрували цей процес, побудувавши окрему кам’яну стіну (10 х 1,7 х 4 метри) і постійну підпірну стіну (65,5 х 1,8 х 6 метрів), об’єднану з терасами, сформованими роботом (665 квадратних метрів). Стіна вбудована у ландшафтний парк.