Федеральна влада США вимагає від Google інформацію про користувачів YouTube

За інформацією, опублікованою Forbes, федеральна влада США звернулася до Google з проханням надати особисті дані користувачів YouTube, які переглядали певні відео у період з 1 по 8 січня 2023 року. Запит стосувався імен, адрес, номерів телефонів та активності на облікових записах, а також IP-адрес користувачів, які дивилися відео без авторизації в акаунті. Метою запиту було зібрати дані у зв’язку з розслідуванням особи, яка в інтернеті використовує нікнейм “elonmuskwhm”.

Основна підозра полягала в тому, що “elonmuskwhm” займався нелегальним продажем біткоїнів за готівку, порушуючи закони про відмивання грошей і здійснюючи неліцензовану діяльність з переказу коштів. Слідчі спробували виявити порушника, використовуючи для спілкування з підозрюваним посилання на відео на YouTube, які включали навчальні матеріали з використання дронів та програмного забезпечення доповненої реальності. Ці відео мали загальну кількість переглядів понад 30 000, що означає, що запит міг стосуватися інформації про велику кількість користувачів.

Суд задовольнив запит влади, але рекомендував Google зберігати його в таємниці. Наразі невідомо, чи виконала Google цей запит.

Занепокоєння викликає те, що такі дії влади можуть перетинати межі конфіденційності, оскільки доступ до особистої інформації надається без безпосередніх доказів протизаконної діяльності з боку тих, хто переглядав ці відео. Критики та захисники прав на приватність вважають, що такі дії можуть порушувати основні права людей на конфіденційність інформації про їхні інтернет-активності.

“Те, що ми дивимося в Інтернеті, може розкрити глибоко конфіденційну інформацію про нас – нашу політику, наші пристрасті, наші релігійні переконання та багато іншого, – сказав Forbes Джон Девіссон, старший радник Інформаційного центру з питань електронної приватності. “Справедливо очікувати, що правоохоронні органи не матимуть доступу до цієї інформації без достатніх підстав. Цей наказ перевертає це припущення з ніг на голову”.

Джерело engadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше