Феєрверк у Самарі: удар дронів призвів до зупинки Куйбишевського НПЗ у росії

Вчорашній удар дронів по Куйбишевському нафтопереробному заводі у Самарській області Росії призвів до його зупинки, стверджує російське видання Astra з посиланням на власні джерела.

Вони розказали, що внаслідок атаки 23 березня на підприємстві пошкоджена установка АВТ-4, яка відповідає за первинну переробку нафти – її розділення на окремі фракції. Внаслідок цього виробничий цикл підприємства зупинено.

Проектна потужність НПЗ становить 7 млн тонн нафти на рік. Завод переробляє нафту, що видобувається Роснєфтью в Західному Сибіру та Самарській області. Завод спеціалізується на випуску бензину, дизельного палива, скрапленого газу, сірки.

Куйбишевський НПЗ на околиці Самари – одне з підприємств самарської групи Роснєфті, які дісталися їй внаслідок перерозподілу активів ЮКОС у 2007 році. 23 березня безпілотники атакували два з них – Куйбишевський НПЗ і Новокуйбишевський НПЗ.

  • З 16 березня, за даними Reuters, внаслідок удару дронів не працює ще один з нафтопереробних заводів самарської групи – у Сизрані.
  • На 36% потужності працює Рязанський НПЗ, на 64% – Нижньогородський НПЗ, які також були атаковані безпілотниками.
  • Нафтопереробка в росії впала до 10-місячного мінімуму після атак дронів, за даними Bloomberg.
Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше