Феномен зодіакального світла на Землі зв’язали з марсіанським пилом
Вчені розкрили таємницю зодіакального світіння Землі. Це явище являє собою слабкий стовп світла, що тягнеться в напрямку Сонця і відомий також як «помилковий світанок», повідомляє JGR Planets.
Згадки про «хибний світанок» зустрічається ще в Корані. Більш детально даний феномен описав астроном Джованні Кассіні в 1683 році.
Дослідники довго не могли зрозуміти, з чим це пов’язано. Але дані місії Juno показали – світіння пов’язане з крихітними частинками пилу, викинутими з Марса.
Зонд NASA Juno був запущений у 2011 році для вивчення Юпітера. На шляху до газового гіганта бортові прилади зафіксували незрозумілий феномен.
Вчені сподівалися за допомогою Юнони виявити невідомий астероїд. Тому бортові камери робили знімки зоряного неба чотири рази на секунду. У якийсь момент камера почала передавати тисячі зображень непізнаних об’єктів. Смуги світла то з’являлися, то таємниче зникали в космічному просторі, що дуже спантеличувало вчених.
Дослідження показали, що на знімках зображені крихітні пилинки, які врізалися в Juno зі швидкістю близько 16 тисяч кілометрів на годину. Попри крихітну масу, вони заподіювали шкоду, відколюючи частинки обшивки.
Вчені припустили, що смуги світла в земному небі також можуть бути викликані пилом. Вони відзначили, що світіння змінюється, від слабкого до більш яскравого. Ці коливання виявилися пов’язані з орбітою Марса – самої великої планети Сонячної системи.
Дослідження показало, що Марс викидає частинки пилу, а земна гравітація притягує їх до себе. Правда, залишається невідомим, як пил «вислизає» від гравітації Марса – цього питання буде присвячено окреме дослідження.