Фонтан лави заввишки 4,5 км: на Сицилії почалося виверження вулкана Етна (відео)

У неділю, 12 листопада, на італійському острові Сицилія почалося виверження найвищого та найактивнішого вулкана Європи Етна.

Про це повідомляє італійська газета La Sicilia з посиланням на Національний інститут геофізики та вулканології Італії.

Згідно зі спостереженням фахівців, на Етні відбувається пароксизмальна активність з південно-східного кратера з викидом попелу, що падає на передгірні селища північної сторони.

З південно-східного кратера Етна б’є фонтан лави. Висота еруптивного стовпа оцінюється приблизно в 4500 метрів над рівнем моря.

Відповідно до прогнозної моделі розсіювання вулканічного попелу моделювання вказує на схід-південний схід.

Повідомляється, що поточна фаза виверження Етни, яка зараз обмежена вершиною вулкана, не впливає на роботу міжнародного аеропорту Вінченцо Белліні в Катанії.

Етна – активний вулкан, який розташований на східному узбережжі Сицилії, поруч з містами Мессіна і Катанія. Це найвищий нині діючий вулкан в Європі. Його висота змінюється з кожним виверженням. Вулкан може кілька разів на рік спалахувати, вивергаючи лаву і попіл високо над островом Сицилія.

Нагадаємо, востаннє виверження вулкана Етна у південно-східному кратері відбулося 14 серпня 2023 року.

Джерело espreso.tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше